Piast lepszy od Wałszy, rezerwy Zatoki wygrały

2017-09-27 13:00:00(ost. akt: 2017-09-27 13:35:45)
W szóstej kolejce A klasy grupy drugiej z kompletu punktów cieszyły się zespoły Piasta Wilczęta i Zatoki II Gminy Braniewo. Drużyna trenera Jacka Ptaka - rezerwy Zatoki w nagrodę zostały wiceliderem i mają jeszcze zaległy mecz na dodatek.
Zatoka zagrała z beniaminkiem A klasy - Czarnymi Małdyty, wzmocniona  Bartoszem Budnym, Łukaszem Wolakiem oraz Łukaszem Ptakiem z kadry pierwszego zespołu. Dwaj pierwsi w sumie strzelili trzy bramki walnie przyczyniając się do zwycięstwa. Kibice najwięcej "atrakcji" mieli w 44. minucie, kiedy to przy wykonywaniu rzutu wolnego przez Łukasza Wolaka bramkarz Czarnych się pośliznął przy interwencji i piłka wpadła do siatki.
Obydwie drużyny więcej uwagi w tym spotkaniu przykładały do poczynań w defensywie strzelając w sumie aż 11. goli. A ponieważ defensywa gości popełniała szkolne błędy stąd pięć bramek na koncie Czarnych.

W debrach powiatu braniewskiego lepiej mecz rozpoczęła Wałsza. W 7 min. na listę strzelców wpisał się Sylwester Leśniowski, ale jeszcze przed tym golem defensywa gości kilka razy musiała mieć się na baczności z powodu bardzo aktywnej gry gospodarzy w linii ataku. Jeszcze przed przerwą Piast wyszedł na prowadzenie po trafieniach S.Bujnowskiego i Becmerowicza. W 70 min. było już 5:1, a rozmiary porażki Wałszy zmniejszył w ostatniej minucie Marcin Końpa z rzutu karnego.

Czarni Małdyty - Zatoka II Gmina Braniewo 5:6(2:4)
Bramki: 0:1 - Szczypiński (13), 0:2 - Gruszka (19), 1:2 - (23), 1:3 - Borysiak (33), 2:3 - (40), 2:4 - Wolak (44), 2:5 - Budny (60), 3:5 - (70), 3:6 - Wolak (75), 4:6,5:6 - (79,85).

Piast Wilczęta - Wałsza Pieniężno 5:2(2:1)
Bramki: 0:1 - S.Leśniowski, 1:1 - S.Bujnowski (14), 2:1 - Becmerowicz (42), 3:1 - Graczyk (53), 4:1 - Suczyk (68), 5:1 - Turczyk (70), 5:2 - Końpa (90-rzut karny).