Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Szykujcie rower, zapowiada się niezła jazda!

2017-09-27 13:40:00 (ost. akt: 2017-09-27 13:37:41)

Autor zdjęcia: Aleksandra Jakimczuk

Błoto, strome i niebezpieczne góry, ostre zakręty — to przeszkody czekające na uczestników Otwartych Mistrzostw Powiatu Braniewskiego w XC MTB. Prawdziwych fanów jednośladów i ekstremalnych zmagań nie może tam zabraknąć. Zawody odbędą się 7 października na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu.

Dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą miały do pokonania jedną pętle (ok.3,5 km.), chłopcy — dwie pętle (ok. 7 kilometrów), a zawodnicy startujący w kategorii open — osiem pętli.
W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy dostarczą pisemną zgodę rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich) i oświadczenie (w przypadku osób pełnoletnich) na udział w tych zawodach. Przewidziany jest także "Wyścig małego Jaśka" dla wszystkich dzieci, które chcą wystartować, a nie kwalifikują się do żadnej z kategorii. Dzieci pokonują jedną pętle za wyłączną zgodą i przy udziale rodzica. Za ukończenie wyścigu dzieci otrzymują medale.

Zawodnicy muszą posiadać sprawny rower MTB (dwa hamulce) i sztywny kask rowerowy.

Szczegółowy regulamin oraz oświadczenia znajdują się na stronie internetowej: http://www.xc-mtb.brbraniewo.pl/
Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymają puchary.
Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa górskiego oraz promocja zdrowego trybu życia.

Organizatorzy: Braniewski Ludowy Uczniowski Klub Sportowy,, Maratończyk” przy Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie, Miejski Ośrodek Sportu „Zatoka” w Braniewie, Stowarzyszenie „Nasze Braniewo NBR 2006”.

Program zawodów:
9.00-10.30 — weryfikacja zawodników i przegląd techniczny rowerów
10.40 — start "Wyścig małego Jaśka"
11.00 — start szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (dziewczęta)
11.30 — start szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (chłopcy)
12.30 — start OPEN


Zgłoszenia:
Zgłoszenia do 5 października do godz. 24.00 poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej http://xc-mtb.brbraniewo.pl. Od zawodników startujących w zawodach pobiera się opłatę startową w wysokości 20 zł. Opłaty nie pobiera się od młodzieży szkolnej i uczestników wyścigu małego Jaśka. Po 5 października opłata startowa wynosi 40 zł.
W przypadku małej ilości zawodników może nastąpić połączenie kategorii i wspólny start. Kategoria będzie utworzona w przypadku zgłoszenia się minimum 10 zawodników.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages