Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Wyciek gazu, a następnie pożar. Tak wyglądały ćwiczenia "Kopernik 2017"

2017-10-02 11:43:40 (ost. akt: 2017-10-02 11:47:50)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

W dniach 28 - 29 września w Braniewie oraz powiecie braniewskim odbywały się ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Organizatorem ćwiczeń był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

W czwartek braniewscy strażacy wspólnie z funkcjonariuszami policji zostali wezwani w pobliże zakładu dużego ryzyka w Braniewie, gdzie prawdopodobnie podłożony został ładunek wybuchowy. Kilkadziesiąt minut później rozpoczął się kolejny epizod związany z wyciekiem gazu, a następnie pożarem. Strażacy oprócz dotarcia do osoby poszkodowanej znajdującej się w pobliżu zbiornika z LPG musieli zmierzyć się z powstałym pożarem. Na czas prowadzenia działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany przez funkcjonariuszy policji.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, zastęp Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy - ochotnicy z OSP Braniewo i Płoskinia. Dodatkowo strażacy - ochotnicy z jednostki OSP Braniewo przeprowadzili w ramach ćwiczeń ewakuację dóbr kultu religijnego z Bazyliki Mniejszej w Braniewie. Tak wyglądał pierwszy dzień ćwiczeń, w których zaangażowano podmioty i służby ratownicze.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek oficer prasowy KP PSP w Braniewie
 
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages