Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Duch walki na boisku

2017-10-05 11:00:00 (ost. akt: 2017-10-05 11:06:13)

Starosta braniewski Leszek Dziąg wręczył puchary i medale młodym piłkarzom, którzy rywalizowali w III. Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej klas IV-VII szkół podstawowych.

Rozgrywki toczyły się na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Senatu RP w Braniewie. W zawodach wystartowało 7 szkół podstawowych z powiatu braniewskiego: SP3 Braniewo (gospodarz), SP Frombork, SP Płoskinia, SP5 Braniewo, SP6 Braniewo, SP Zagaje, SP Chruściel. Drużyny podzielono na 2 grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

— Wśród młodych ludzi widać chęć sportowej rywalizacji, a duch walki towarzyszył im do ostatniego gwizdka — mówi Leszek Dziąg, starosta braniewski. — Jako Powiat każdego roku przeznaczamy część z pieniędzy budżetu na dofinansowanie takich imprez. Jak widać niektóre z nich wpisały się już na stałe w Powiatowy Kalendarz Imprez.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja SP6 Braniewo, pokonując SP3 Braniewo 3:0. Miejsce trzecie przypadło SP Płoskinia.

Uczestnicy zawodów otrzymali medale za trzy pierwsze miejsca oraz medale za udział w zawodach. Dodatkowo trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary. Zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali statuetki, dodatkowo każdy zawodnik otrzymał słodki poczęstunek.

Organizatorzy zawodów: Szkoła Podstawowa nr 3 w Braniewie oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Drabina”.
Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Wyniki:
1. SP6 Braniewo
2. SP3 Braniewo
3. SP PłoskiniaWyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Marek Wojtkiewicz (SP6 Braniewo), najlepszy strzelec: Dawid Winiarski (SP6 Braniewo) – 6 bramek, najlepszy zawodnik: Filip Sokół (SP3 Braniewo).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages