Piątek, 22 lutego 2019. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Oni zareagowali i pomogli. Promujemy postawy godne naśladowania

2017-10-05 13:59:34 (ost. akt: 2017-10-05 14:02:01)

Postawę godną naśladowania zaprezentowali mieszkańcy naszego miasta pomagając dwóm potrzebującym osobom. W pierwszym przypadku reakcja na samotnie idąca starszą kobietę zapobiegła ewentualnemu zaginięciu. W drugiej, przepadkowi świadkowie zareagowali wobec mężczyzny, który dostał ataku epilepsji i udzielili mu pomocy przed przyjazdem karetki pogotowia.

Spośród zgłoszeń trafiających do dyżurnego jednostki Policji chcemy Państwu zwrócić uwagę na anonimowe osoby, które bezinteresownie reagują na krzywdę drugiego człowieka. Promujemy dwie postawy godne naśladowania, o których interweniujący policjanci mówili z uznaniem.

Zgłoszenie o samotnej, starszej kobiecie idącej ulicą Świętokrzyską funkcjonariusze otrzymali od zaniepokojonej mieszkanki Braniewa. Policjanci zastali na miejscu 82-lenią staruszkę, ubraną nieadekwatnie do pogody. Zaopiekowali się nią, ustalili adres zamieszkania i przekazali pod opiekę synowi. O sytuacji rodzinnej został powiadomiony dzielnicowy oraz pracownik opieki socjalnej.

Leżącego na ulicy Zielonej w Braniewie mężczyznę policjanci ruchu drogowego zauważyli podczas patrolowania ulic naszego miasta. Początkowo myśleli, że mężczyzna uległ wypadkowi. Okazało się, że mieszkaniec Braniewa dostał ataku epilepsji. Na miejscu pierwszej pomocy udzielili mu przypadkowi przechodnie, którzy przytrzymali pokrzywdzonego, aby nie doznał większych obrażeń i wezwali karetkę pogotowia. Policjanci wspomogli ich do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

W obu przypadkach empatia i zachowanie anonimowych dla pokrzywdzonych osób miała wpływ na ich życie. My policjanci dziękujemy tym, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym.

KPP w Braniewie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages