Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Dla dobra dzieci i ich bliskich

2017-10-11 12:30:00 (ost. akt: 2017-10-11 14:14:12)

Ponad 2,8 mln złotych – tyle wynosi wartość projektu „Rodzina to nasza przyszłość”, którego celem jest poprawa warunków i jakości życia kilkudziesięciu rodzin z powiatu braniewskiego.

Projektu realizować będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie. Potrwa on do końca grudnia 2019 r. Ogólna wartość projektu wynosi 2 834 736,12 złotych. Wkład własny Powiatu Braniewskiego to zaledwie 142,5 tys. złotych. Pozostała część pieniędzy pochodzi z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa. 
— Głównym celem projektu jest poprawa funkcjonowania 52 rodzin biologicznych zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym zamieszkujących powiat braniewski oraz 22 rodzin zastępczych — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Kluczowym zadaniem projektu są działania prewencyjne, które mają za zadanie zapobiegać umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej. Ponadto realizacja projektu zapewni dostęp dla rodzin zastępczych do poradnictwa prawnego, psychologicznego, terapeutyczno-rehabilitacyjnego oraz z zakresu psychologii dziecięcej.

Projekt w partnerstwie
Projekt jest realizowany w partnerstwie. Liderem jest Powiat Braniewski, natomiast jednostką realizującą Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie. Partnerami projektu są: Gmina Miasta Braniewa, Gmina Lelkowo, Gmina Pieniężno, Gmina Wilczęta. Jednostkami realizującymi projekt ze strony partnerów są odpowiednio: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Braniewie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelkowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieniężnie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczętach.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages