Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Zebrano ponad 6 litrów krwi

2017-10-13 11:41:46 (ost. akt: 2017-10-13 11:52:17)

12 października w godz. 8.00-11.00 w Placówce Straży Granicznej w Braniewie w budynku Kolejowego Przejścia Granicznego na ul. Błotnej 3 odbyła się zbiórka krwi pod hasłem " NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA".

Celem ogólnopolskiej akcji „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” jest:
-  pomoc w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia;
- popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych krwiodawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża,
- zwrócenie uwagi na osobę funkcjonariusza w odniesieniu do NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI. Funkcjonariusz publiczny dbający o praworządność i bezpieczeństwo obywateli powinien być kojarzony z niesieniem pomocy i ratowaniem życia ludzkiego.

W zbiórce udział wzięło 19 Honorowych Dawców Krwi, 15 z pośród nich oddało krew, natomiast 4 nie mogło oddać krwi z przyczyn zdrowotnych. Krwiodawcy oddali łącznie 6 750 ml krwi pełnej.

Zbiórka krwi odbyła się ze wskazaniem, tzn. na potrzeby lecznicze mieszkańca Dobrego Miasta - Michała MARKOWSKIEGO pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie - Oddział Kliniczny Nefrologiczny, Hipertensjologii i Chorób Wewnętrznych.

Organizatorami akcji krwiodawstwa byli: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie  Oddział Terenowy w Elblągu.

chor.sztab. SG Jacek Wojtalik
Prezes Klubu HDK PCK przy Placówce Straży Granicznej w Braniewie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages