środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Nauczyciele muszą zdążać za światem

2017-10-19 10:59:16 (ost. akt: 2017-10-19 11:01:37)

Autor zdjęcia: Archiwum Starostwa Powiatowegow Braniewie

Praca w warunkach reformy, coraz większa biurokracja i – niezmiennie od wieków – odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. To tylko niektóre z problemów i obowiązków nauczycieli i pracowników oświaty, którzy w minionym tygodniu obchodzili swoje święto.

Spotkanie z okazji powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano w Spichlerzu Mariackim w Braniewie. Uroczystość rozpoczął starosta braniewski Leszek Dziąg.

— Rola nauczyciela jest szczególną rolą, bo nauczycielem jest się 24 godziny na dobę, na emeryturze także — mówił starosta. — Jest to rola, z której nigdy się nie wychodzi. Rola bardzo trudna, bo uczycie cudze dzieci. W szalenie zmieniającym się świecie, za którym trzeba nadążyć. Ale – co jeszcze trudniejsze – trzeba przygotować dzieci tak, żeby one w tym świecie nadążyły.
Starosta podkreśla, że praca pedagogów – tak sukcesy, jak i popełnione błędy – są widoczne dopiero po latach. Dlatego tym większa odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy kształtują młodych ludzi.

— Uczeń powinien przede wszystkim wynieść ze szkoły dobrze umeblowaną głowę, ale i serce — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — A dbają o to właśnie nauczyciele, którzy kształtują osobowość uczniów przekazując im cząstkę siebie.

Wyróżnieni, nagrodzeni, odznaczeni:
Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Nagrody Starosty Braniewskiego w roku 2017 otrzymali: Halina Frączek (nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym), Anna Górska (nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych), Małgorzata Sulkowska (neurologopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), Anna Sydor-Sokół (nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego), Katarzyna Wnorowska-Pietrzak (wychowawca w SOSW), Anna Zdrojewska (wicedyrektor w ZSZ), Jolanta Żywiczka (nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Feliksa Nowowiejskiego) i Arkadiusz Kurowski (nauczyciel w LO im. F. Nowowiejskiego).

Za wzorowe kierowanie jednostką oraz szczególne osiągnięcia w pracy nagrodę otrzymał Piotr Danielewicz, dyrektor ZSB.

Na wniosek starosty braniewskiego Leszka Dziąga medale Komisji Edukacji Narodowej zostały przyznane Jolancie Ryczaj (dyrektor LO im. F. Nowowiejskiego) oraz Annie Gursztyn (emerytowanej nauczycielce LO im. F. Nowowiejskiego).

Medale na wniosek Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania w Olsztynie z inicjatywy Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Braniewie zostały przyznane Teresie Czarneckiej (ZSZ), Andrzejowi Imiołczykowi (SOSW) oraz Romanowi Michalskiemu (PPP).

Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Joannie Sokół (dyrektor ZSZ) oraz Katarzynie Maciejewskiej (nauczycielce ZSZ).


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages