Braniewianie wystartowali w X Jesiennym Biegu Gburów

2017-10-23 11:46:02(ost. akt: 2017-10-23 11:59:57)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

W sobotę (21.10) biegacze z Braniewa uczestniczyli w X Jesiennym Biegu Gburów w Nowym Dworze Gdańskim. Najlepiej poradzili sobie Magdalena Kot i Grzegorz Zahorski, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Jako pierwsi wystartowali najmłodsi zawodnicy na dystansie 200m. Drugie miejsce zajęła Dagmara Rombel, a jej brat Hubert na tym samym dystansie zajął 8. miejsce.

Na dystansie 600 m wystartowała Julia Bąk, która zajęła znakomite 2. miejsce. Na tym samym dystansie 3. miejsce zajął Igor Klimski.

Na dystansie 1000 m 4. miejsce zajęli Mateusz Skubiszewski oraz Marta Jaszczuk.

Na zakończenie zmierzyli się dorośli zawodnicy startujący na dystansie ok. 10,4 km. Najlepiej spisał się Grzegorz Zahorski, który zajął 4. miejsce open i 1. miejsce w kategorii wiekowej M16-19. Miasto reprezentowały także LA Braniewianki. Najszybciej ponad 10-kilometrowy dystans pokonała Magdalena Kot, która zwyciężyła także w swojej kategorii wiekowej.