Dwa zwycięstwa, jedna przegrana

2017-10-25 11:00:00(ost. akt: 2017-10-25 13:44:48)
Piłka nożna/// W dziesiątej kolejce A klasy grupy drugiej wygrały rezerwy Zatoki II Gminy Braniewo, zwyciężył Piast Wilczęta, a przegrała tylko Wałsza Pieniężno. Po 10. kolejkach Zatoka nadal lideruje, a Piast awansował na czwarte miejsce.
Zatoka II Gmina Braniewo, podobnie, jak i Piast Wilczęta tylko do przerwy remisowała ze swoimi rywalami. W drugich połowach zarówno zespół trenera Jacka Ptaka, jak również i grającego trenera Kamila Graczyka włączył piąty bieg i wyraźnie wygrał. Rezerwom Zatoki pomógł junior Jakub Kicmanik trafiając dwa razy od bramki rywali. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Piotr Rutkowski.

Piast z drużyną  beniaminka ligi - Barkasem Tolkmicko męczył się tylko przez pierwsze 45. minut. W drugiej połowie goście strzelili aż sześć bramek, a gospodarze zaledwie raz pokonali bramkarza Piasta - Damiana Kabarę. Bramkę meczu strzelił przy stanie 4:2 Damian Lewandowski trafiając z ok. 35 metrów w samo okienko bramkarza Barkasa. Jednak bohaterem meczu był Jacek Suczyk - autor czterech goli, chociaż grał w niepełnym wymiarze czasu.
Po 10. kolejkach Zatoka nadal lideruje, a Piast awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Nie wiedzie się w dalszym ciągu Wałszy Pieniężno. Zespół trenera Krzysztofa Mastalerza tym razem przegrał  z Syreną w Młynarach 1:5.