Rezerwy Zatoki wicemistrzem

2017-11-09 12:00:00(ost. akt: 2017-11-08 13:42:31)
Piłka nożna\\\ W zaległym meczu A klasy grupy drugiej Zatoka II Gmina Braniewo wysoko przegrała z Victorią w Rychlikach aż 0:5. Ten niekorzystny wynik spowodował, że zespół trenera Jacka Ptaka zajął drugie miejsce na półmetku rozgrywek.
Zatoka II Gmina pod warunkiem zwycięstwa z Victorią awansowałaby na pierwsze miejsce na półmetku rozgrywek. Zadanie nie wyglądało na trudne, gdyż rywal to zaledwie przedostatnia drużyna w grupie drugiej A klasy i to zaledwie z jednym zwycięstwem na koncie. Jednak już po 23. minutach z drugim zespołem od końca Zatoka II przegrywała 0:3. Pomiędzy 23. minutą, a 35. braniewianie mieli szansę na doprowadzenie do remisu mając tzw. trzy setki. W 23. min. po dośrodkowaniu Piotra Rutkowskiego Rafał Borysiuk główką nie trafił z kilku metrów. W 26. min. Patryk Szczypiński z 3. metrów strzelił do pustej bramki, ale zrobił to tak słabo, że z linii bramkowej zdołał jeszcze wybić piłkę obrońca Victorii. W 35. min. ten sam zawodnik zmarnował kolejną doskonałą okazję kopiując taką samą akcję. Zamiast 3:3 tuż przed przerwą gospodarze strzelili jeszcze jednego gola i było praktycznie po meczu. Po zmianie stron było już znacznie lepiej w defensywie, ale tak samo, jak przed przerwą, słabo w ofensywie. Victoria trafiła jeszcze raz do bramki Łukasza Pruchniewskiego i duża niespodzianka stała się faktem.

— Drugie miejsce przed rozgrywkami przyjąłbym w ciemno — powiedział po meczu trener Jacek Ptak. — Pozostał jednak niedosyt. Była szansa nawet na tytuł mistrza jesieni, ale tak wysoka porażka ze słabym zespołem popsuła mi nieco humor — powiedział na zakończenie rozmowy braniewski szkoleniowiec. Jednak ogólnie jestem z przebiegu całych rozgrywek zadowolony.
Kibice, pomimo tej wpadki z Victorią, chwalili rezerwy Zatoki za udaną jesień. Tytuł wicemistrza to także sukces trenera i jego zespołu. Dobra atmosfera w rezerwach Zatoki po udanej rundzie jesiennej zakończyła się spotkaniem piłkarzy w jednej z restauracji braniewskich, gdzie prezes MKS Zatoka Braniewo Tomasz Rebell podsumował udane rozgrywki w A klasie.

Victoria Rychliki - Zatoka II Gmina Braniewo 5:0(4:0)
Bramki: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0 - (5,13,23,45,85)