Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Pożar w zakładzie karnym. To scenariusz strażackich ćwiczeń

2017-11-10 10:12:38 (ost. akt: 2017-11-10 10:24:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

8 listopada strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zrealizowali ćwiczenia na terenie Zakładu Karnego w Braniewie. Ich scenariusz zakładał pożar, który powstał w części piwnicznej, gdzie znajdowali się osadzeni.

Korytarz oraz pomieszczenia w części sutereny zostały wypełnione przez dymy i gazy pożarowe.

Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej działania rozpoczęli pracownicy zakładu karnego. Z uwagi na charakter zdarzenia do działań skierowana została grupa interwencyjna GISW okręgowego inspektoratu służby więziennej w Gdańsku.

Z uwagi na charakter zdarzenia, strażacy obecni na miejscu ćwiczeń musieli praktycznie sforsować przeszkody w postaci krat, które przecinano z wykorzystaniem mechanicznego sprzętu do cięcia. Dodatkowo ratownicy przeszukali pomieszczenia zadymione, dotarli do źródła ognia oraz odnaleźli i ewakuowali poszkodowane osoby. Z uwagi na charakter i miejsce prowadzonych działań strażacy byli wspierani i ochraniani przez funkcjonariuszy GISW.

Szczególny nacisk podczas ćwiczeń położono na skuteczne przekazywanie informacji pomiędzy osobami funkcyjnymi zakładu karnego, którzy informowali strażaków o zagrożeniu, układzie pomieszczeń w obiekcie oraz wspierali działania ratownicze. Sprawdzeniu poddano obowiązujące procedury ratownicze.

To kolejne ćwiczenia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie na obiektach o szczególnym znaczeniu, rozmieszczonych na terenie Braniewa.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages