Nasi na Biegu Niepodległości

2017-11-15 12:00:00(ost. akt: 2017-11-15 12:11:11)
Biegi\\\ Liczna grupa biegaczy z powiatu braniewskiego uczestniczyła w Biegu Niepodległości w Elblągu. Braniewianie zwyciężyli w sztafecie. Indywidualnie bardzo dobrze poradziła sobie Aniela Garbowska, która wygrała bieg na 3,3 km.
Bieg Niepodległości w Elblągu został zorganizowany po raz czwarty i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku w biegu głównym na 10 km wystartowało ponad 700 osób, a w biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało kolejnych 200 osób!
Start i meta znajdowały się na ul. Teatralnej. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia trzy pętle wiodące ulicami: Teatralną, Robotniczą, Armii Krajowej, 12 Lutego i w Teatralną. Na 10-kilometrowej trasie najlepiej poradził sobie Jacek Duda, który z czasem 39:16 ukończył bieg na 16 pozycji (4 miejsce w kategorii M40). W Biegu Niepodległości świetnie spisał się również Włodzimierz Karoliński, który zwyciężył w kategorii M60.
Bardzo udanie dla naszych biegaczy przebiegła również rywalizacja na dystansie 3,3 km. Wśród pań wygrała braniewianka Aniela Garbowska. Świetnie pobiegła także 10-letnia Julia Pawłowska, która z czasem 18:12 ukończyła bieg na 8 pozycji.
Powody do radości mieli także zawodnicy startujący w sztafetach 3x3,3 km. Rywalizację wygrali Maciej Andryskowski, Maciej Gajowniczek i Grzegorz Zahorski, reprezentujący drużynę Synowie Warmii „Rim Tim Team”. Bardzo dobrze spisały się także nasze biegaczki z LA Braniewianek, które zajęły 6 i 7 pozycję. Ich lokata byłaby jednak wyższa, gdyby organizatorzy uwzględnili podział sztafet na płeć. Braniewianki były najszybszymi żeńskimi zespołami.

Sztafety:
1. Synowie Warmii „Rim Tim Team” 37:05 ( Maciej Andryskowski, Maciej Gajowniczek i Grzegorz Zahorski)
6. LA Braniewianki 44:47 (Magda Ingielewicz, Małgorzata Tamkun-Pawłowska, Karolina Majek)
7. LA Braniewianki 2 46:48 (Agnieszka Matczuk, Agnieszka Fidura, Magdalena Kot)