Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Przebadaj się pod kątem czerniaka

2017-11-15 13:00:00 (ost. akt: 2017-11-15 12:04:56)

Zdrowie\\\ 18 listopada w Zespole Szkół Budowlanych odbędą się darmowe badania dermatologiczne pod kątem czerniaka. Wydarzenie zostanie sfinansowane ze środków zebranych na lek, który miał zostać podany panu Arturowi Mikicinowi.

Braniewianin chorował na czerniaka ponad rok. Jego stan był bardzo ciężki. Jedyny lek, który mógł uratować mu życie musiał być podany w ciągu tygodnia (do 11. stycznia 2017 roku), ale był on bardzo drogi. Mógł kosztować nawet 70 000 zł. Rodzina nie miała takich pieniędzy. Zwróciła się więc o pomoc do mieszkańców. Ci kolejny raz pokazali, że los drugiego człowieka nie jest im obojętny. Zebrali ponad 70. tys. złotych na leczenie byłego żołnierza braniewskiej brygady. Niestety pan Artur przegrał walkę z chorobą.

Podczas spotkania wszyscy chętni zostaną szczegółowo zbadani przez dermatologa pod kątem czerniaka. Podczas spotkania lekarz przy użyciu nowoczesnego sprzętu przebada wszystkie znamiona i pieprzyki. Jeśli zajdzie potrzeba, skieruje pacjenta do specjalistów. Badanie jest bezpłatne. Będą mogli z niego skorzystać wszyscy chętni. Badanie odbędzie się w gabinecie pielęgniarki szkolnej w internacie ZSB w godz. 9.00-14.00.

Nie jest to pierwsza akcja zorganizowana dla mieszkańców ze środków zebranych na lek dla pana Artura. 29 października w Braniewskim Centrum Kultury odbył się bezpłatna akcja profilaktyczno-edukacyjna „Braniewski Dzień Profilaktyki Zdrowotnej”. Podczas tej akcji każdy uczestnik mógł skorzystać z nieodpłatnego: badania EKG, badania poziomu cholesterolu i glukozy we krwi, skonsultowania wyników z lekarzem specjalistą, pomiaru BMI, skonsultowania wyników z dietetykiem. Dodatkową atrakcją akcji był otwarty punkt edukacyjny, na którym personel medyczny szkolił uczestników z zakresu samobadania piersi i jąder oraz udzielał porad dotyczących profilaktyki czerniaka. Ideą przyświecającą wydarzeniu była edukacja społeczeństwa w zakresie chorób cywilizacyjnych, takich jak: choroby serca, choroby onkologiczne oraz udar mózgu. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem mieszkańców. Z bezpłatnych badań skorzystało kilkadziesiąt osób. Część z nich, po konsultacji z lekarzem, została skierowana na bardziej szczegółowe badania do specjalistów.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages