Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Buczyński pierwszy w Grand Prix

2017-12-01 09:00:00 (ost. akt: 2017-11-30 11:14:15)

Tenis stołowy\\\ W piątej edycji Grand Prix sukcesy były dziełem braci Buczyńskich oraz Grzegorza Komorowskiego. Cały tercet to zawodnicy z Płoskini. Przed ostatnim turniejem, praktycznie zapadły już decyzje na medalowych miejscach.

Liderzy poszczególnych kategorii właściwie stawiali tylko kropkę na "i" w ostatniej rywalizacji - szóstej z kolei. Pierwszego stopnia na podium nie był pewny Daniel Buczyński - lider w kategorii wiekowej 40+. Szansę na medalowy stopień podium miał jego brat Krzysztof w tej samej kategorii wiekowej 40+. Ten ostatni dzięki dobrej grze "wskoczył" na stopień, który nagrodzono brązowym medalem. Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Po sześciu turniejach Daniel Buczyński i jego kolega z Płoskini Grzegorz Komorowski mieli tyle samo punktów i co dziwne - takie same miejsca w poszczególnych turniejach. Buczyński wygrał dwa razy, tyle razy był drugi i raz był trzeci. Taki sam dorobek w postaci 130. punktów i takie same miejsca zajął Komorowski. Zgodnie z regulaminem Grand Prix ( jak się później okazało) obydwaj zawodnicy z Płoskini musieli rozegrać dodatkowy mecz o pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Po bardzo wyrównanym boju wygrał Buczyński 2:0, a w setach dwa razy po 12:10.

Także należy odnotować dobrą grę brata Daniela - Krzysztofa, który  awansując na trzecie miejsce spowodował, że całe podium zajęli tenisiści z Płoskini. Nagrodami dla nich były puchary, medale oraz pamiątkowe zdjęcia. Piąty w tej kategorii wiekowej był kolejny zawodnik z powiatu braniewskiego Piotr Bożko z Bobrowca k/Braniewa mając na koncie 74. punkty.

Rozgrywano także kategorie open i w tym przypadku Daniel Buczyński i Grzegorz Komorowski nie zawiedli. Ten pierwszy był trzeci, a ten drugi szósty. Wygrał Szymon Szewczyk z Górowa Iławeckiego - zawodnik grający w III lidze, a wcześniej w II-ligowej Warmii Lidzbark Warmiński

Prestiż turnieju został podniesiony przez objęcie go patronatem honorowym przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz wręczania nagród przez wicemarszałka województwa Mirona Sycza oraz burmistrza Górowa Iławeckiego Jacka Kostki.

W tym roku Grand Prix 2017 zgromadził na starcie 73. zawodniczki i zawodników. z Warmii i Mazur oraz także spoza województwa.

Wyniki V. edycji:
Kategoria - mężczyźni 40+:
1. Daniel Buczyński (Płoskinia) - 130 pkt
2. Grzegorz Komorowski  (Płoskinia) - 130 pkt
3. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) - 86 pkt
4. Marcin Dadura ( Lidzbark Warm.) - 84 pkt
5. Piotr Bożko ( Bobrowiec k. Braniewa) - 74 pkt
Sklasyfikowano 16. zawodników.

Kategoria open:
1. Szymon Szewczyk ( Górowo Ił. ) - 150 pkt
2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) - 120 pkt
3. Daniel Buczyński (Płoskinia) - 90 pkt
6. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) - 70 pkt
11. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) - 54 pkt
30. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa)  -28 pkt
Sklasyfikowano 73 zawodników. 


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages