Buczyński pierwszy w Grand Prix

2017-12-01 09:00:00(ost. akt: 2017-11-30 11:14:15)
Tenis stołowy\\\ W piątej edycji Grand Prix sukcesy były dziełem braci Buczyńskich oraz Grzegorza Komorowskiego. Cały tercet to zawodnicy z Płoskini. Przed ostatnim turniejem, praktycznie zapadły już decyzje na medalowych miejscach.
Liderzy poszczególnych kategorii właściwie stawiali tylko kropkę na "i" w ostatniej rywalizacji - szóstej z kolei. Pierwszego stopnia na podium nie był pewny Daniel Buczyński - lider w kategorii wiekowej 40+. Szansę na medalowy stopień podium miał jego brat Krzysztof w tej samej kategorii wiekowej 40+. Ten ostatni dzięki dobrej grze "wskoczył" na stopień, który nagrodzono brązowym medalem. Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce w tej samej kategorii wiekowej. Po sześciu turniejach Daniel Buczyński i jego kolega z Płoskini Grzegorz Komorowski mieli tyle samo punktów i co dziwne - takie same miejsca w poszczególnych turniejach. Buczyński wygrał dwa razy, tyle razy był drugi i raz był trzeci. Taki sam dorobek w postaci 130. punktów i takie same miejsca zajął Komorowski. Zgodnie z regulaminem Grand Prix ( jak się później okazało) obydwaj zawodnicy z Płoskini musieli rozegrać dodatkowy mecz o pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Po bardzo wyrównanym boju wygrał Buczyński 2:0, a w setach dwa razy po 12:10.

Także należy odnotować dobrą grę brata Daniela - Krzysztofa, który  awansując na trzecie miejsce spowodował, że całe podium zajęli tenisiści z Płoskini. Nagrodami dla nich były puchary, medale oraz pamiątkowe zdjęcia. Piąty w tej kategorii wiekowej był kolejny zawodnik z powiatu braniewskiego Piotr Bożko z Bobrowca k/Braniewa mając na koncie 74. punkty.

Rozgrywano także kategorie open i w tym przypadku Daniel Buczyński i Grzegorz Komorowski nie zawiedli. Ten pierwszy był trzeci, a ten drugi szósty. Wygrał Szymon Szewczyk z Górowa Iławeckiego - zawodnik grający w III lidze, a wcześniej w II-ligowej Warmii Lidzbark Warmiński

Prestiż turnieju został podniesiony przez objęcie go patronatem honorowym przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz wręczania nagród przez wicemarszałka województwa Mirona Sycza oraz burmistrza Górowa Iławeckiego Jacka Kostki.

W tym roku Grand Prix 2017 zgromadził na starcie 73. zawodniczki i zawodników. z Warmii i Mazur oraz także spoza województwa.