Najlepsi zawodnicy nagrodzeni

2017-11-30 12:00:00(ost. akt: 2017-11-30 11:11:16)
Bieg na orientację\\\ Starosta Leszek Dziąg wręczył dyplomy i statuetki zwycięzcom poszczególnych kategorii w Mistrzostwach Powiatu Braniewskiego w klasycznym biegu na orientację. Otrzymały je te osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca.
Statuetki zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Braniewie w ramach dofinansowanie Kalendarza Imprez Sportowych Powiatowej Rady Sportu na 2017 rok. Otrzymały je te osoby, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Aby w ogóle zostać sklasyfikowanym trzeba było uczestniczyć w czterech biegach, które były organizowane od kwietnia tego roku.

W biegu na orientację zadaniem uczestników jest pokonanie trasy wyznaczonej w terenie, z uwzględnieniem punktów kontrolnych naniesionych na mapie. Zawodnicy muszą potwierdzić osiągnięcie wyznaczonych punktów kontrolnych na karcie startowej.

— W całych mistrzostwach uczestniczyło ponad 90 osób, sklasyfikowani zostali jedynie najwytrwalsi, którzy pokonali cztery etapy biegu na orientację — mówi Starosta Braniewski Leszek Dziąg. — Za każdym razem zawodnicy musieli zmagać się z trudną trasą, ale i z warunkami atmosferycznymi. A pogoda – zwłaszcza jesienna – nie rozpieszczała.

Mistrzostwa zorganizował i przeprowadził członek Powiatowej Rady Sportu Piotr Śliwiak. Sędzią głównym i budowniczym tras był Krzysztof Kraśniewski.