Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Podziękowania za bezcenny dar

2017-11-29 12:00:00 (ost. akt: 2017-11-29 13:05:37)

Powiat\\\ Obchodzone niedawno Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK były okazją do wręczenia zasłużonym dawcom krwi wyróżnień, odznaczeń i podziękowań. Wśród docenionych za wspieranie krwiodawstwa znalazło się także Starostwo Powiatowe w Braniewie.

Wyróżnienie odebrał Starosta Braniewski Leszek Dziąg.
Święto krwiodawców z Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi, funkcjonującego przy 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego, uczczono uroczystym apelem, w którym uczestniczyli także zaproszeni goście. Wśród nich samorządowcy – Starosta Braniewski Leszek Dziąg i Burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.
Na podstawie Regulaminu Odznaki Pamiątkowej Wojskowego Klubu HDK PCK przy 9BBKPanc. nadano odznakę Pamiątkową Klubu WKHDK „Honorową” dla jednostek organizacyjnych aktywnie współpracujących z Wojskowym Klubem HDK. Taką odznakę otrzymało m.in. Starostwo Powiatowe w Braniewie. Odznakę odebrał Starosta Braniewski.
Goście – wraz z dowódcą brygady płk. Jackiem Ostrowskim – wręczyli zasłużonym dawcom krwi wyróżnienia, odznaczenia i podziękowania.
— Nie sposób wycenić tego daru, jaki ofiarują braniewscy krwiodawcy, w tym krwiodawcy z brygady, ponieważ jest on bezcenny — mówi Starosta Braniewski Leszek Dziąg. — Każda kropla krwi ratuje ludzkie życie. Ile istnień udało się uratować dzięki setkom litrów krwi, oddanych przez naszych krwiodawców? Tego nigdy się nie dowiemy, pozostaje nam wyrazić swoją wdzięczność i szacunek za ten dar.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages