Zwycięstwo w kadetkach, zwycięstwo w juniorkach

2017-12-04 11:13:24(ost. akt: 2017-12-04 11:16:33)

Autor zdjęcia: Archiwum Sparty

W miniony weekend (2-3 grudnia 2017) braniewska Sparta rozegrała kolejne dwa mecze. W młodszej kategorii kadetek we własnej hali pokonała LKS WEL Lidzbark 3:0. Mecz całkowicie potoczył się pod dyktando naszych siatkarek.
W każdym z setów od początku do końca prowadziły nasze zawodniczki. Bardzo dobre zawody zagrała tym razem Pola Dajnowska, która skutecznie atakowała i zagrywała oraz bardzo ofiarnie grała w obronie. W sumie zdobyła 16 punktów i została zawodniczką meczu. Warto podkreślić, że to był ósmy mecz naszych siatkarek w tej kategorii i ósmy wygrany w stosunku 3:0. Bilans robi wrażenie, ale w niedziele 10 grudnia (godzina 11:00) w Braniewie gramy mecz na szczycie grupy półfinałowej z MKS Truso Elbląg. Oba zespoły uważane są za faworytów całych rozgrywek. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Dzień później, tj. w niedzielę w kategorii juniorek Sparta pojechała na gorący teren do SMS Ostróda. Sytuacja w grupie ułożyła się tak, że bez względu na wyniki dwóch ostatnich kolejek braniewianki i tak wygrały grupę, a SMS walczył o 2 miejsce w tabeli. Ostródzianki tego dnia bardzo zmotywowane chciały za wszelką cenę wygrać ten mecz. Nasz zespół natomiast próbował różnych wariantów ustawień, a trener Sparty dawał poszczególnym zawodniczkom odpocząć, ponieważ zmęczenie sezonem daje się we znaki. Dwa pierwsze sety to bardzo dobra gra braniewianek i mimo ambicji przeciwniczek z Ostródy to Sparta była górą (25:20, 25:11). W trzeciej partii ostródzianki jeszcze raz spróbowały wrócić do meczu i postawiły wszystko na jedną kartę. Podjęły duże ryzyko na zagrywce i to im się opłaciło. Z bardzo mocnymi zagrywkami przestały sobie radzić nasze zawodniczki i straciliśmy 7 punktów w jednym ustawieniu. Co prawda braniewianki przy wyniku 24:16 jeszcze spróbowały gonić rywalki, ale się nie udało i przegrały tego seta 20:25. W czwartej partii było dużo walki i dopiero w końcówce seta nasze przeciwniczki odskoczyły na dwa punkty (20:18 i 24:22). 23 punkt zdobyły jeszcze zawodniczki SMS i trener Sparty zarządził przerwę. Po przerwie Agata Plaga dobrze przyjęła zagrywkę, a następnie atakiem z lewego skrzydła skończyła seta oraz cały mecz. Świetne zawody również zagrała kapitan zespołu Wiktoria Szymonowicz, która była prawdziwą liderką zespołu i zdobyła w sumie 19 punktów. Braniewska Sparta również w kategorii juniorek jest niepokonanym zespołem.

— Cieszą kolejne zwycięstwa, w kadetkach mamy już dwa zwycięstwa i pewnie zmierzamy po awans do TOP – 4 Kadetek — mówi trener Dominik Sobczak. — Na pewno następny mecz będzie bardzo interesujący z zespołem z Elbląga. Spotkają się dwa zespoły dotąd niepokonane w tej kategorii. W juniorkach mimo, że dałem kilku zawodniczkom odpocząć, to i tak pokonaliśmy Ostródę na ich terenie, gdzie zawsze się gra bardzo ciężko. W następną niedzielę czekają nas aż dwa spotkania w Braniewie. Najpierw o godzinie 11:00 wspomniany mecz na szczycie Ligi Kadetek z MKS Truso Elbląg, natomiast o 15:00 w juniorkach podejmować będziemy drugi zespół MKS Truso Elbląg. Zapraszam bardzo gorąco na te dwa widowiska do hali LO przy ulicy Sikorskiego.