środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

„Zanim będzie za późno”, czyli o bezpieczeństwie młodzieży z rodzicami

2017-12-04 11:25:53 (ost. akt: 2017-12-04 11:26:59)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP

Policyjny profilaktyk spotkał się z rodzicami Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie na pogadance dotyczącej niezwykle istotnego problemu jakim są dopalacze. Policjant wyczulał opiekunów na zagrożenie, z którym spotyka się młodzież, szczególnie w kwestii środków psychotropowych. Spotkanie urozmaicone zostało pokazem walizki profilaktycznej.

Czym są dopalacze? Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami, które niosą ze sobą środki odurzające? Jak poznać, że moje dziecko jest pod działaniem niebezpiecznych substancji? Na te i na wiele innych pytań odpowiadał rodzicom przedstawiciel braniewskiej policji.

Przed problemem młodzieży zażywającej dopalacze staje coraz więcej rodziców i wychowawców. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do grupy rówieśniczej sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z grożącego niebezpieczeństwa.
Policjanci we współpracy z pedagogami szkolnymi docierają do szczególnego grona, grona rodziców, gdyż to oni najlepiej znają swoje dzieci, i to oni poprzez codzienny kontakt są w stanie najszybciej dostrzec, że z ich podopiecznym dzieje się coś złego. Spotkania mają na celu nie tylko podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę rodziców na temat symptomów zażywania niebezpiecznych substancji oraz wskazać sposób postępowania w przypadku pojawienia się tego problemu. Bardzo pomocnym narzędziem jest profilaktyczna walizka narkotykowa, w której znajdują się poglądowe środki odurzające oraz przedmioty służące m.in. do ich zażywania, przechowywania.
 
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages