Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Muzyka, historia i pasja

2017-12-06 12:30:00 (ost. akt: 2017-12-06 12:26:47)

Braniewo\\\ „Od big beatu do rocka – życie muzyczne Braniewa 1960-1990” — to tytuł wykładu wygłoszonego przez Artura Mieczańca podczas ostatniego spotkania Towarzystwa Miłośników Braniewa. Na prelekcję przyszło ponad 70 osób.

Artur Mieczaniec – dzisiaj bardziej znany jako samorządowiec – był niegdyś członkiem braniewskich zespołów: The Puszkin's, Spodnie Komandosa Browna i Prokofiew. Na jego prelekcję poświęconą historii braniewskich zespołów muzycznych przyszło ponad 70 osób. Wśród nich był Marian Biedrzycki: gitarzysta Syncopy – pierwszego big beatowego zespołu w Braniewie, którego powitano oklaskami.
— Jestem pasjonatem polskiej muzyki z dawnych lat — mówi Artur Mieczaniec. — Od dziecka słuchałem płyt, interesowałem się muzyką, a także jej historią. Sam także grałem w braniewskich zespołach.
„Gwoździem programu” podczas spotkania z prelegentem były nagrane i odtworzone pozdrowienia od koncertujących niegdyś w Braniewie muzyków dla mieszkańców Braniewa. W ten sposób Czerwone Gitary zaprezentowały premierową piosenkę „Wspominam białe Święta”, którą zebrani w Spichlerzu braniewianie usłyszeli jako pierwsi w Polsce. Pozdrowienia przekazali także członkowie zespołów Partita, Rezerwat, Oddział Zamknięty i Trubadurzy.
Prowadzący przypomniał też koncerty innych zespołów: zaczynając od lat najbardziej odległych, to jest od roku 1965 kiedy odbył się koncert Czerwonych Gitar, a następnie Trubadurów, Tajfunów, Heliosów i innych – aż do czasów bardziej współczesnych.
Zaprezentowane też zostały zdjęcia byłych gwiazd odwiedzających Braniewo, a także przedstawiono ciekawe archiwalne fotografie z Powiatowego Domu Kultury, Klubu RUCH, Kawiarni Kaskady, fromborskiego RZYMU oraz Restauracji Stylowej i Centralnej, w których odbywały się dancingi z udziałem omawianych zespołów.
Można było także zobaczyć już archiwalne zdjęcia z budowy Amfiteatru Miejskiego.

Od Syncopy do Sun in The Glass
Podczas prelekcji przedstawiona została historia braniewskich zespołów młodzieżowych: Syncopy, Wampy, Stallersi, Dżelingo, Warmianie, Tynkleci, Tau, Wega, Bandrock, Monotonia Czasu, Komora Celna, Komat, Czador, Rejon Zewnętrzny, Poly, The Puszkin's, No Comments, Spodnie Komandosa Browna, Prokofiew, Ethernal Destiny i Sun in The Glass.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages