środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Grzechotki z pucharem naczelnika

2017-12-15 10:00:00 (ost. akt: 2017-12-15 12:02:32)

Siatkówka\\\ W sali ZSB w Braniewie odbył się I. Turniej w Piłce Siatkowej o Puchar Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Dariusza Postka. Główne trofeum odebrał kapitan zespołu Oddziału Celnego w Grzechotkach Mirosław Badowski.

Na starcie praktycznie już szóstego, ale pierwszego po organizacji urzędów celnych i urzędów skarbowych stanęło pięć zespołów, w tym jeden zaproszony - Skarbowcy Elbląg. W tej ostatniej ekipie podczas meczów wyróżniał się Paweł Matczuk - znany z gry w braniewskich drużynach. Kibice w pozostałych zespołach mogli zobaczyć w akcji mistrzów Polski, jeszcze w kategorii celników ( były to mistrzostwa jeszcze przed organizacją): Ewę Wołodźko, Łukasza Wolaka i Wojciecha Wiśniewskiego z Gronowa, Mirosława Badowskiego i Adama Kochanowskiego z OC w Grzechotkach oraz Jarosława Urbana i Marię Kobylańska z OC w Bezledach. Reprezentacja Warmii i Mazur zdobyła tytuł mistrzowski na turnieju w Otwocku w pięknym stylu wygrywając wszystkie sześć meczów po 2:0. Zresztą cala ta siódemka wyróżniała się dobrą grą na parkiecie sali ZSB w Braniewie.

Organizatorzy podzielili stawkę na dwie grupy, trzy-zespołową i dwu-zespołową. Szczęście mieli siatkarze z Gronowa i Skarbowcy z Elbląga. Wygrany mecz w grupie B awansował każdą z tych ekip już do finału. Bezpośredni mecz lepiej rozpoczęli goście z Elbląga wygrywając pierwszego seta 25:18. Później jednak Paweł Matczuk i jego koledzy przegrali dwa kolejne sety i zamiast w finale musieli grać zaledwie o czwarte miejsce w turnieju. O wiele ciekawiej było w grupie A. Tam w gronie trzech drużyn walka była bardziej wyrównana. Wprawdzie OC Grzechotki wygrały dwa mecze, ale w poszczególnych spotkaniach braciom Kochanowskim Adamowi i Krzysztofowi nie było łatwo. Zwycięski wynik Gronowa z Bezledami (2:1) z rozgrywek grupowych liczył się już do rozgrywek fazy finałowej.

W grupie finałowej OC Grzechotki wygrały mecz z OC Gronowo 2:0 (22,18) i tym samym z kompletem zwycięstw ta pierwsza drużyna wygrała turniej odbierając z rąk naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Dariusza Postka okazały puchar. A los tak skojarzył harmonogram turnieju, że mecz o złoty medal był ostatnim spotkaniem w turnieju. Także trzy kolejne teamy zostały wyróżnione takimi samymi nagrodami. Oprócz nagród zespołowych były także nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju (MVP) odebrała siatkarka z OC w Gronowie - mistrzyni Polski Ewa Wołodźko, a taką samą nagrodą został wyróżniony w kategorii panów Krzysztof Kochanowski z OC Grzechotki.

Turniej stał nie tylko na dobrym poziomie sportowym, ale także organizacyjnym. I pomimo prawdziwego maratonu ( turniej zaczął się o godz. 9, a zakończył o 17.30) każda z zawodniczek i każdy z zawodników byli zadowoleni, gdyż główną przesłanką turnieju nie były wygrane w meczach, ale integracyjne spotkanie oraz poprawa stanu fizycznego przez celników i pracowników urzędu skarbowego.
Podczas meczów można było posilić się smaczną, wojskową grochówką, kanapkami, ciastem oraz napojami.

Sędziował społecznie Zenon Kuk za co został nagrodzony przez organizatorów upominkiem rzeczowym.

Ramka
ABC turnieju
Grupa A:
1. OC Grzechotki  4  4:1
2. OC Bezledy  3  3:2
3. DUC-S Elbląg  2  0:4

Grupa B:
1. OC Gronowo  2  2:1
2. Skarbowcy Elbląg  1  1:2

Grupa finałowa:
1. OC Grzechotki  4  4:1
2. OC Bezledy  3  3:2
3. OC Gronowo  2  0:4

Mecz o czwarte miejsce: Delegatura Urzędu Celno-Skarbowego Elbląg - Skarbowcy Elbląg 2:0 (25,21).

Ramka
Końcowa klasyfikacja:
1. OC Grzechotki
2. OC Bezledy
3. OC Gronowo
4. DUC-S Elbląg
5. Skarbowcy Elbląg

Ramka
Oddział Celny w Grzechotkach grał w składzie: Aleksandra Grabowska, Mirosław Badowski (kpt), Adam i Krzysztof Kochanowscy, Arkadiusz Łacina, Radosław i Łukasz Kozakiewiczowie, Radosław Ulewicz.

Oddział Celny w Gronowie: Ewa Wołodko (kpt), Łukasz Wolak, Wojciech Wiśniewski, Paweł Trepka, Andrzej Ziober, Andrzej Dunajski, Konrad Trzciński.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zyta #2400052 | 95.50.*.* 18 gru 2017 08:23

  Proszę poprawić nazwisko Ewy, nie znamy Pani Wołodźko.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #2399330 | 213.195.*.* 16 gru 2017 21:14

  Wołodźko :) na Wołodko poprawcie :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages