Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ulica Błotna wyremontowana

2017-12-20 12:30:00 (ost. akt: 2017-12-21 12:12:17)

Powiat Braniewski\\\ Nieco ponad 80 tys. złotych wyniósł remont ul. Błotnej w Braniewie, na odcinku od ul. Staszica do Armii Krajowej. W tej chwili to jedna z najlepszych ulic w mieście. Remont nawierzchni trwał niespełna tydzień.

Na odcinku o długości niemal 200 metrów położono dwie warstwy: wyrównawczą i ścieralną. Nowa nawierzchnia ma taką grubość i parametry, że dopuszczony jest na niej ruch ciężkich pojazdów. To także gwarancja, że droga nie ulegnie znowu szybkiemu zniszczeniu.

Przypomnijmy: ulica Błotna należy do Skarbu Państwa. Powiat Braniewski jedynie zarządza nią. W grudniu 2015 roku Powiat pozyskał pieniądze od wojewody warmińsko-mazurskiego i wyremontował część ulicy, na odcinku od skrzyżowania z ul. Szkolną do skrzyżowania z ulicą Staszica.

Kilka miesięcy temu Starosta Braniewski Leszek Dziąg ponownie wystąpił do wojewody o zwiększenie dotacji na utrzymanie ulicy Błotnej w należytym stanie i wyremontowanie drugiego odcinka. Wojewoda przekazał na ten cel 80 tys. złotych.

— Nasz upór i determinacja w monitowaniu tej sprawy u wojewody przyniosły efekty — mówi Starosta Braniewski Leszek Dziąg. Pan Wojewoda uznał nasze racje, przyznał pieniądze i dokończyliśmy remont na najważniejszym odcinku ulicy, gdzie znajduje się blok mieszkalny i nowe domy jednorodzinne. Prace te były niezbędne, aby przywrócić tej drodze właściwy stan i zapewnić bezpieczeństwo kierowcom.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages