środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Pieniądze na doposażenie ambulansu

2017-12-21 09:00:00 (ost. akt: 2017-12-21 12:15:22)

Powiat\\\ Starosta braniewski Leszek Dziąg i wicestarosta Artur Mieczaniec podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowę na sfinansowanie z budżetu państwa zakupu sprzętu medycznego, który trafi do braniewskiego szpitala.

Wysokość dotacji to niemal 93 tys. złotych. Pieniądze te trafią do Zarządu Powiatu Braniewskiego, który przekaże je następnie Powiatowemu Centrum Medycznemu Sp. z o. o. w Braniewie. Z pozyskanych funduszy sfinansowany zostanie zakup dwóch pulsoksymetrów, systemu kompresji klatki piersiowej i ssaka elektrycznego. Sprzęt ten zostanie przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.
— Nowy sprzęt jest niezbędny w profesjonalnym leczeniu pacjentów, dlatego cieszymy się, że trafi on do szpitala w Braniewie — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są duże, dlatego będziemy zabiegać o kolejne fundusze, aby zapewnić mieszkańcom powiatu braniewskiego jak najlepszą jakość usług.

O sprzęcie:
Pulsoksymetry pozwalają w szybki i nieinwazyjny sposób określić u pacjenta puls i wysycenie krwi tlenem.
System kompresji klatki piersiowej służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwienia pracy służb ratowniczych. Urządzenie wykonuje co najmniej 100 ucisków na minutę o głębokości 5 cm. Możliwość szybkiego jego zastosowania minimalizuje przerwy w procesie resuscytacji.
Ssak elektryczny służy do odsysania wszelkiego rodzaju wydzielin: krwi, śliny, śluzu, i innych gęstych płynów.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages