Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Otwarcie nowoczesnych pracowni

2018-01-04 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-04 11:36:40)

Braniewo\\\ „Nowoczesna baza edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” – to projekt, w ramach którego otwarto w ZSB dwie nowoczesne pracownie: bazy informatycznej i bazy spedycyjnej. Założeniem projektu jest modernizacji metod i treści kształcenia.

Z jednej strony wyposażono pracownie w nowoczesny sprzęt i oprogramowanie, z drugiej – przeszkolono kadrę pedagogiczną.

Starosta braniewski Leszek Dziąg ponad 20 lat temu – jako nauczyciel informatyki – tworzył pierwszą pracownię informatyczną w ZSB. Teraz otworzył nowoczesne pracownie, które znacznie różnią się od tego, co było niegdyś w szkole.

— Warto inwestować w młodzież, żeby jak najlepiej sobie radziła we współczesnym świecie — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Zwłaszcza w tych nowych, tak szybko rozwijających się technologiach. Myślę, że Braniewo i powiat braniewski mogą rozwijać się właśnie dzięki wykorzystaniu wiedzy zdobytej w dziedzinach, w których znajomość informatyki jest niezbędna i przydatna.

Pracownie informatyczna i spedycyjna doposażone zostały w najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie komputerowe. Programy nauczania dostosowane zostały w taki sposób, aby zakupione wyposażenie było aktywnie wykorzystywane w procesie nauczania.

— Podstawową cechą współczesnego rynku pracy jest to, iż wymaga on od młodych ludzi, wkraczających w życie zawodowe, coraz wyższych kwalifikacji, czemu nie zawsze potrafią oni sprostać, a co zmniejsza ich szanse na zatrudnienie — mówi Piotr Danielewicz, dyrektor ZSB. — Nasza szkoła – chcąc aktywnie przeciwdziałać pogłębianiu się bezrobocia w powiecie – podjęła się realizacji tego projektu, zgodnie z oczekiwaniami pracodawców i wymaganiami dzisiejszego rynku pracy.

Według Kamila Myszki, koordynatora projektu, „to rynek pracy oczekuje od systemu szkolnictwa, że dostarczy pracodawcom młodych ludzi łatwo poddających się szkoleniu, o szerokim zakresie umiejętności, które nie zestarzeją się wraz ze zmianami technologicznymi czy zmianami struktury przemysłowej”.


Pół miliona dofinansowania:
Zespół Szkół Budowlanych w Braniewie bardzo aktywnie pozyskuje fundusze europejskie na modernizację placówki oraz rozwój kompetencji i kwalifikacji uczniów i nauczycieli.
Tym razem zrealizowano projekt w ramach RPO WM 2014-2020, poddziałanie 2.4.1. Rozwój Kształcenia i szkolenia zawodowego – projekt konkursowe pn.”Nowoczesna Baza Edukacyjna w Zespole Szkół Budowlanych” otrzymał dofinansowanie w kwocie 503.297,30 zł, przy czym koszt całego projektu wynosi 559 219,23 zł.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages