Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Policjanci podsumowują miniony weekend

2018-01-08 10:03:23 (ost. akt: 2018-01-08 10:06:42)

Autor zdjęcia: Arch. policja

Ponad 45 zgłoszeń przyjął oficer dyżurny braniewskiej komendy policji podczas minionego weekendu. Na policję dzwonimy najczęściej z interwencjami domowymi, różnego rodzaju nieporozumieniami i zakłócaniem porządku publicznego – to 45% zgłoszonych powiadomień.

Ponad 20% ogółu odnotowanych interwencji dotyczyło kradzieży. Ze wszystkich przyjętych zgłoszeń, tylko jedno dotyczyło ruchu drogowego i zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Każda interwencja ma jednak indywidualny charakter i przebieg.

Nie ma dwóch takich samych interwencji – mówią policjanci, którzy każdego dnia wyjeżdżają do dziesiątek zgłoszeń rożnego charakteru. Każde zgłoszenie traktowane jest indywidualnie, ponieważ rutyna gubi. Najbardziej absorbujące i wymagające są interwencje domowe, gdzie dochodzi do przemocy, a wśród ofiar są dzieci. Funkcjonariusze muszą wykazać się wówczas nie tylko tężyzną fizyczną, ale być psychologiem i pedagogiem jednocześnie. W ubiegły weekend policjanci interweniowali w 10 awanturach domowych, z których jedną uznali za „przemocową” i sporządzili tzw. Niebieską Kartę. Funkcjonariusze badają również, czy w rodzinie nie dochodzi do znęcania.

W przypadku założenia Niebieskiej Karty rodzina obejmowana jest nadzorem przez tzw. grupę roboczą składająca się ze specjalistów różnych instytucji, która nadzoruje rodzinę przez kilka miesięcy celem sprawdzenia, czy w rodzinie nie dochodzi do przemocy. Ma to też być wczesna forma pomocy członkom rodziny, gdy pojawiają się negatywne symptomy prowadzące do dysfunkcji rodziny np. nadużywania alkoholu przez jednego z rodziców, opiekunów.

Niepokojącym faktem, jest ilość interwencji związanych z kradzieżami. Spośród wszystkich zgłoszeń podczas minionego weekendu, policjanci interweniowali aż 10-krotnie. W jednym przypadku policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym. W pozostałych przypadkach, będzie prowadzone postępowanie, gdzie sprawcy za swoje postępowanie będą odpowiadali przed sądem.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages