Wtorek, 23 stycznia 2018. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

MKS Zatoka wznowiła treningi

2018-01-10 11:00:00 (ost. akt: 2018-01-10 12:10:07)

Piłka nożna\\\ 8 stycznia piłkarze Zatoki powrócili do zajęć treningowych. Trenują cztery razy w tygodniu na "własnych obiektach". Nie przewidziany jest żaden obóz treningowy nie tylko ze względu na brak środków w klubowej kasie.

Po ostatnim meczu rundy jesiennej w IV lidze zakończonym sukcesem 4:2 z Romintą Gołdap nie było okresu przerwy. Inne drużyny przeważnie mają urlopy, a braniewianie spotykali się raz w tygodniu, a drugi raz - kto chciał - przychodził na zajęcia do trenera Jacka Ptaka. Frekwencja na pierwszym, oficjalnym treningu była bardzo duża. Stawiło się 17 zawodników, a obowiązki służbowe i szkolne oraz wypadek drogowy Piotra I Lewandowskiego nie pozwoliły tym piłkarzom na fizyczny rozruch. Braniewski szkoleniowiec treningi w tygodniu "zadysponował" na "Orliku 2012", w terenie i w sali Szkoły Podstawowej Nr 6 w Braniewie. Praktycznie nikt nie ubył, a do zespołu po kontuzjach powrócili: Matelski, Woś i Chomko. Z wypożyczenia do Wałszy Pieniężno powrócił bramkarz Oskar Mastalerz, który bardzo się przyda Zatoce, gdyż w rundzie jesiennej bywało nawet tak, że w bramce podczas meczów ligowych stanął zawodnik z pola. Jest również szansa, że do ekipy powróci Cezary Ciepliński, ale to może nastąpić dopiero w marcu. Trener sobotę, do pierwszego oficjalnego sparingu, przeznaczył na tzw. wewnętrzną grę. Na 27. stycznia zarezerwowano towarzyski mecz z juniorami Olimpii Elbląg ( wyjazd), 3-4 luty z Żuławami Nowy Dwór Gdański ( wyjazd), 10-11 luty z Arką II Gdynia, 17-18 luty z Victorią Bartoszyce, 24-25 z Cresovią Górowo Iławeckie (24-25 luty, boisko w Bemowiźnie lub Lipowinie), 3-4 marzec z Syreną Młynary ( Bemowizna lub Lipowina), a ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej z Dębem Kadyny także na boisku w Bemowiźnie lub Lipowinie. Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu, ale wygląda na to, że runda rewanżowa rozpocznie się 18. marca. Zatoka ma wręcz doskonały terminarz w tym roku. Jak pamiętamy remont murawy na boisku przy ul. Botanicznej w Braniewie nie pozwolił na rozgrywanie meczów w pierwszej rundzie. Zatoka była zmuszona rozegrać aż osiem spotkań w roli gości. Tym razem kibice w mieście nad Pasłęką zobaczą swoją drużynę w roli gospodarzy, także w ośmiu meczach, co jest dodatkowym atutem, aby obronić się przed spadkiem. W gronie szesnastu zespołów w IV lidze Zatoka zajmuje miejsce w strefie spadkowej i drużyna, a także trener są bojowo nastawieni na skuteczną obronę przed spadkiem do ligi okręgowej. Kibice także pozytywnie myślą, że po 23. kolejce Zatoka opuści strefę spadkową - jednak nie będzie to łatwe zadanie.
Na trening 8. stycznia stawili się: Oskar Mastalerz, Łukasz Wolak, Tomasz Woś, Przemysław Matelski, Nikodem Szalkowski, Rafał Jakimczuk, Bogdan i Dariusz Wieliczko, Bartosz Budny, Marcin Chomko, Bartłomiej Koczara, Krzysztof Statkiewicz, Daniel jastrzębski, Wojtek Kimso, Damian Ruda, Cezary Lewandowski, Piotr Lewandowski II.
Z różnych powodów zabrakło: Piotra Lewandowskiego I, Adriana Zaremby, Tomasza i Łukasza Ptaków, Pawła Niewiadomskiego, Patryka Pszczołowskiego i Jarka Klisza.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do bońka #2420599 | 93.105.*.* 18 sty 2018 12:27

  Boniek ewidentnie z twojej wypowiedzi widać że ci ściska i to bardzo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pREZES #2415595 | 83.6.*.* 11 sty 2018 16:25

  Czy to prawda że śniegu trenuje z concordią? W artykule nie ma wzmianki na jego temat

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. brbrbrbrbr #2415438 | 31.11.*.* 11 sty 2018 13:32

  Boniek ja słyszałem że zarabiał 20 tysi ale mi żal dupy nie ściska jak tobie . Idż i zarób nieudaczniku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Boniek #2415256 | 37.47.*.* 11 sty 2018 09:08

   Cieszę się, że jeszcze coś tam chłopaki swoimi siłami próbują działać. Szkoda, że władze miasta oraz lokalni sponsorzy nie chcą wspierać braniewskiego klubu. Odnośnie nieobecności co nie których piłkarzy no to chyba kariera " żołnierz " jest najlepszym rozwiązaniu po rozmowach w Liverpool'u, Jagielonii itp czy też zarabiania +- 10,15 k ? takie chodzą pogłoski dlatego " ? ". Jak lepiej można zostać żołn.. RP bo przecież kariera KAPUT ! 2,5k zadowala jak nic.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Buli #2415117 | 217.210.*.* 11 sty 2018 00:17

    Zalew!!!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages