Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Wyremontujemy drogi razem z Rosjanami

2018-01-24 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-24 14:14:26)

Powiat\\\ Samorządowcy Powiatu Braniewskiego i przedstawiciele administracji Mamonowa spotkali się w Braniewie, aby ustalić wstępnie dalsze postępowanie w związku z realizacją projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja.

Przypomnijmy, że zarówno strona polska, jak i rosyjska planuje pozyskane pieniądze przeznaczyć na remont dróg – w powiecie braniewskim i w mamonowskim okręgu miejskim.
— Ostatnie spotkanie dotyczyło omówienia stanu obecnego i uzgodnienia kiedy i jakie dokumenty obie strony będą musiały opracować i dostarczyć — mówi Starosta Braniewski Leszek Dziąg. — Powiat Braniewski jest liderem tego projektu i to na nas spocznie ciężar przygotowania właściwej dokumentacji, abyśmy mogli starać się o unijne dofinansowanie. W działaniach tych wspiera nas firma konsultingowa, która posiada odpowiednie doświadczenie w takich projektach.
Celem projektu jest poprawa infrastruktury drogowej po obydwu stronach granicy. Jednocześnie aplikowanie o zewnętrzne środki wymaga ścisłej współpracy obu stron, przestrzegania terminów i przygotowania projektów, pozwoleń oraz wielu dokumentów związanych na przykład z finansami.
— Od właściwego skoordynowania tych działań zależeć będzie sukces całego przedsięwzięcia — mówi Starosta Braniewski.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages