Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Pierwszy tydzień ferii za nami

2018-01-29 13:46:36 (ost. akt: 2018-01-29 13:48:21)

Policjanci podsumowali pierwszy tydzień ferii zimowych. Celem działań funkcjonariuszy, które rozpoczęły się 19.01, jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku najmłodszych.

Minął pierwszy tydzień zimowych ferii. W tym czasie policjanci z powiatu braniewskiego prowadzą wzmożone działania, których celem jest zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym, w trakcie ich wypoczynku. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na stan techniczny pojazdów, którymi przewożone są dzieci, jak również na obowiązkowe wyposażenie w foteliki czy stosowanie pasów podczas jazdy. W ciągu ostatnich dni 49 policjantów wspólnie z funkcjonariuszami żandarmerii wojskowej oraz straży granicznej skontrolowało blisko 240 pojazdów. Spośród ponad 185 ujawnionych wykroczeń – aż 109 związanych było z przekroczeniem prędkości, w 12 przypadkach natomiast kierowcy zdecydowali się na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz na przewożenie maluchów bez fotelików. W 168 przypadkach policyjne kontrole kończyły się madatowo, 2-krotnie funkcjonariusze zdecydowali także o sporządzeniu wniosków o ukaranie do sądu.
Pomimo licznych akcji oraz apeli funkcjonariuszy zagrożenie stwarzają pijani na drogach. W ciągu minionego tygodnia policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 2 nieodpowiedzialnym kierowcom.

Podczas gdy patrole czuwają nad bezpieczeństwem w trakcie podróży, funkcjonariusze prewencji spotykają się z najmłodszymi. Podczas tych spotkań omawiają kwestie ich bezpiecznego wypoczynku. Policjanci uświadamiają najmłodszych z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas zabawy na śniegu, przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz numerach alarmowych. Instruują również, jak należy zachować się w różnych sytuacjach. W spotkaniach uczestniczą także przedstawiciele sanepidu.

KPP w Braniewie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages