Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Liceum z tytułem "Brązowej Szkoły 2018"

2018-01-31 13:00:00 (ost. akt: 2018-02-01 12:22:12)

Braniewo\\\ Miesięcznik "Perspektywy" już po raz 20. przygotował Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Bardzo dobrze wypadło w nim Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Nowowiejskiego, które zdobyło tytuł "Brązowej Szkoły 2018".

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2017 roku zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, sklasyfikowane wcześniej licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech wskaźników. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Braniewska szkoła zajęła drugie miejsce wśród szkół z powiatu braniewskiego i elbląskiego w rankingu liceów. W zestawieniu ogólnopolskim szkoła zajęła 394 miejsce i w porównaniu do ubiegłorocznego rankingu awansowała aż o 97 pozycji. Tym samym otrzymała tytuł "Brązowej Szkoły 2018". Wpływ na dobry wynik Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego miały m.in. sukcesy Roberta Butkiewicza w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego oraz Aleksandry Ros w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Znajomości Afryki. Osiągnięcia tych uczniów dostrzegły również uczelnie wyższe m.in. Uniwersytet Jagielloński, które wręczyły naszym laureatom indeksy na swoje uczelnie.

Prace nad rankingiem były prowadzone pod nadzorem Kapituły Rankingu, której zadaniem jest ustalenie metodologii, w tym przyjęcie kryteriów i nadanie im procentowej wagi, nadzór nad prawidłowością gromadzenia i weryfikacji danych oraz zatwierdzenie i ogłoszenie ostatecznych wyników Rankingu. W skład Kapituły Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 weszli tradycyjnie przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych: przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Wszystkie te grupy łączy przewodniczący Kapituły – prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. kształcenia KRASP.

Ogłoszenie Wyników XX jubileuszowego Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 odbyło się 10 stycznia w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Jak co roku, było to prawdziwe święto polskiej edukacji. Nagrodzonym szkołom gratulowali m.in.: parlamentarzyści, rektorzy i prorektorzy szkół wyższych, dyrektorzy OKE, reprezentanci komitetów głównych olimpiad przedmiotowych.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Student #2431472 | 62.250.*.* 1 lut 2018 18:57

    Faktycznie, 394 miejsce w kraju to powód do dumy. Chciałbym tylko zauważyć, że w pewnym miejscu rankingu pojawia się przepaść jakościowa. Wystarczy spojrzeć na ilość finalistów i laureatów olimpiad na szczeblu krajowym/międzynarodowym, żeby się o tym przekonać. No ale cóż, jakie miasto, taki Harvard :D

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages