Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Gwiazdy "Mam Talent" na rzecz dzieci

2018-02-06 10:52:23 (ost. akt: 2018-02-06 11:16:08)

Autor zdjęcia: Rafał Jakimczuk

Zwycięzca dziesiątej edycji „Mam Talent” akordeonista Lukas Gogol, akrobata Łukasz Świrk, wykonujący triki z piłką Łukasz Chwieduk, ukraińska wokalistka Alina Bashkina, Szkoła Muzyczna Yamaha oraz Zuzanna Markowska będą gwiazdami kolejnego koncertu charytatywnego na rzecz fundacji Nasze Dzieci, który odbędzie się 24 marca o godz. 17.00 w Braniewskim Centrum Kultury.

Tradycyjnie podczas braniewskiego koncertu wystąpią finaliści popularnych programów telewizyjnych, w tym zwycięzca 10. edycji programu „Mam Talent” Lukas Gogol. Lukas jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w klasie plastycznej i Państwowej Szkoły Muzycznej w  Opolu. Na akordeonie gra od 7 roku życia. Jego drugim instrumentem jest fortepian. Uważa, że akordeon ma w sobie coś, czego nie mają inne instrumenty: barwę, dużą skalę, praktycznie nieskończone możliwości repertuarowe od Bacha i Vivaldiego przez jazz po tanga. Gra na instrumencie jest  jego największą pasją. Poświęca jej każdą wolną chwilę. Bierze udział w konkursach i koncertach.


Tak jak w roku ubiegłym na koncercie pojawią się gwiazdy, które poprowadzą zabawę „Kto da więcej?”. Podczas koncertu będzie można pozyskać m.in.: biżuterie, zdjęcia artystów, kolacje z gwiazdami i wiele innych cennych przedmiotów.

Rodzice, którzy na koncert wybierają się ze swoimi pociechami nie muszą się martwić. W BCK podobnie jak przed rokiem powstanie specjalny plac zabaw, a maluchami zaopiekują się braniewscy wolontariusze. Dla najmłodszych wystąpi też iluzjonista Daniel Grabowski.

Pieniądze zebrane podczas koncertu sfinansują dwutygodniowe kolonie Wakacyjna Kropla Szczęścia dla dzieci będących w trakcie i po zakończeniu choroby nowotworowej. Część kwoty zostanie przeznaczona na rzecz chorych dzieci z terenu Braniewa.

Więcej informacji wkrótce.

Bilety:
Koszt cegiełki: 30 zł.
Osoby zainteresowane koncertem proszone są o kontakt telefoniczny z Piotrem Śliwiakiem — 605 295 445, Dariuszem Frąckiewiczem - 605 072 297 lub Renatą Pisarską-Giecewicz - 504 236 687.

Pamięci Piotrusia:
Pierwszy koncert odbył się 11 lat temu. Mały Piotruś — syn organizatora koncertu Piotra Śliwiaka — chorował wtedy na raka. W dowód wdzięczności za leczenie na oddziale onkologicznym Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie tata Piotrusia, a także Dariusz Frąckiewicz i ich koledzy ze Stowarzyszenia Nasze Braniewo postanowili zorganizować koncert, aby wspomóc oddział. Piotrusia nie ma już wśród nas, ale koncerty są organizowane, a zebrane pieniądze pomagają innym dzieciom.

Tak było rok temu:
25 750 zł. udało się zebrać podczas zabawy "Kto da więcej" w trakcie dziesiątego koncertu charytatywnego na rzecz Fundacji Nasze Dzieci.
Głównym punktem koncertu odbywającego się w Braniewskim Centrum Kultury była zabawa "Kto da więcej?", w którą zaangażowały się zaproszone gwiazdy. Brawurowo w rolę prowadzących wcielili się aktor Andrzej Młynarczyk i prezenter Michał Piróg oraz tancerka Edyta Herbuś i dziennikarka Arleta Bojke. Ten kwartet nie tylko spowodował, że datki przekazywane przez publiczność za biżuterie, obrazy i inne gadżety były bardzo wysokie, ale rozbawił wszystkich, momentami nawet i do łez.

Każdy obecny na sali mógł nabyć m.in.: koszulkę z podpisami piłkarzami kadry narodowej, koszulkę z autografem skoczka narciarskiego Kamila Stocha, biżuterie, obrazy, zdjęcia oraz kolacje z gwiazdami, które wystąpiły podczas koncertu.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się zdjęcia, kolacje z gwiazdami oraz biżuteria. Jeden komplet wylicytował nawet Andrzej Młynarczyk. Dzięki zabawie "Kto da więcej?" na konto fundacji trafiło 25 750 zł.

Podczas dziesiątego koncertu na rzecz Fundacji Nasze Dzieci nie zabrakło gwiazd znanych z telewizji. Oprócz aktora Andrzeja Młynarczyka, prezentera Michała Piróga, tancerki Edyty Herbuś i dziennikarki Arleta Bojke swoim występem zachwyciła szwedzka piosenkarka Clara Hagman. Na scenie zaprezentował się również ukraiński zespół Mirami oraz kabareciarz Marcin Zbigniew Wojciech. Podczas koncertu wystąpiła także Martyna Kobylińska, która zaprezentowała hymn fundacji.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages