Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Akademia Harcerskich Technik

2018-02-08 16:10:54 (ost. akt: 2018-02-08 16:13:28)

Autor zdjęcia: Waldemar Wądzyński

Być wytrwałym, silnym być , oto co przyświeca mi, to jest cel którego chce, Boże, tylko daj mi sił ...

W czasie ferii zimowych harcerze 1 Grunwaldzkiej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej im. Stefana Batorego z Braniewa, 11 Drużyny Starszoharcerskiej Melcekuke z Pieniężna wraz z 1 Próbną Drużyną Harcerską w Przerytem zorganizowali w dniach 29.01 – 02.02.2018 roku Biwak – Akademii Harcerskich Technik. Zimową wyprawę zorganizowaliśmy na bazie Szkoły Podstawowej w Przerytem k. Lęborka.

W programie biwaku przeprowadziliśmy szkolenie z technik harcerskich, odbyliśmy szkolenie z języka kaszubskiego, spotkaliśmy się z leśnikiem oraz zwiedziliśmy 44 Bazę Lotnictwa Morskiego. Harcerze nasi nawiązali nowe przyjaźnie z druhnami i druhami z Przerytem z 1 PDH, którą prowadzi phm. Anna Białous.

Dziękujemy dh. Jankowi za przeprowadzenie zajęć, dh. Oldze za to, że pełniła tą niewdzięczną funkcję i z takim zaangażowaniem prowadziła zajęcia, Harcerzom z 1 GHDP i 11 GDSH za wspaniałą atmosferę i prowadzone zajęcia, 1 Próbnej DH za zaangażowanie w zajęcia, Pani dyrektor szkoły Aleksandrze Klein za gościnę, Pani Gosi Zarzyckiej za zaopatrzenie kuchni i liczne rozmowy przed zimowiskiem, Pani Geni za pyszne, domowe obiady, Pani Marysi za to że zawsze była na posterunku, Panu Mirkowi za to, że było nam ciepło i ufundowanie krzyży i książeczek harcerskich, Pani Mirce za pociągnięcie tematu wizyty w jednostce, Panu Andrzejowi Długiemu za oprowadzenie po 44 Bazie LM, Dowódcy 44 Bazy LM za umożliwienie wejścia na teren jednostki, Pani Lucynie Cyganowskiej i Alinie Klejna za naukę kaszubskiego i przybliżenie historii Kaszub, Druhowi Jackowi Iwulskiemu za sfinansowanie znaczków na biwak, Panu Leśniczemu za opowieści o lesie, Urzędowi Gminy Cewice za przygotowanie upominków dla naszych gości, Rodzicom moich harcerzy za zaangażowanie w życie drużyny, za to że, piekliście pyszne ciasta, że zawsze można na was liczyć, że byliście z Waszymi dziećmi w tym najważniejszym dla nich na harcerskim szlaku dniu.

Uwiecznieniem wspólnego spotkania było zakończenia prób harcerza i złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez Józefa Bonemberga, Zofii Bonemberg, Roksany Cybula, Dawida Cyganowskiego, Jakuba Cyganowskiego, Katarzynę Klatt, Filipa Leik, Kacpra Myszk, Oliwiera Marczykowskiego, Norberta Płotka, Julii Rosin, Anny Ruła, Wiktrori Stencel w obecności rodziców i gości.

Dla nas harcerzy z 1 GHDP był to wspaniale spędzony czas gdzie nawiązaliśmy nowe przyjaźnie no i spotykamy się pod Fromborkiem z 1 PDH z Przeryte w czerwcu na biwaku naszej drużyny.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: walwad

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages