Bartosz Kryske drugi w Półmaratonie Komandosa!

2018-02-09 13:32:32(ost. akt: 2018-02-09 13:47:44)
Sierż. Bartosz Kryske wywalczył 2. miejsce w IX edycji Półmaratonu Komandosa, który rozegrano w sobotę, 03.02.2018r. w Warszawie. Ustąpił miejsca tylko sierż. Arturowi Pelo z 7 BOW, który ustanowił rekord trasy (1:24:23).
Półmaraton Komandosa to jeden z ekstremalnych biegów rozgrywanych w Polsce. Uczestnicy w ciężkich, wojskowych butach i z plecakami o wadze minimum 10 kilogramów pokonują trasę o długości 21 kilometrów i 97,5 m. po wyznaczonych ścieżkach placu ćwiczeń taktycznych Wojskowej Akademii Technicznej.

W IX edycji półmaratonu wystartowało 303 zawodników, w tym przedstawiciele 9BBKPanc. Najwyższą pozycję wywalczył sierż. Bartosz Kryske, który pokonał trasę półmaratonu w czasie 1:36:13, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.