środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Obrona i umiejętność działania

2018-02-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-02-21 14:36:43)

POWIAT BRANIEWSKI\\\ Drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych zwyciężyła w powiatowym finale XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Rywalizujące drużyny otrzymały puchary i dyplomy, które wręczył wicestarosta Artur Mieczaniec.

W olimpiadzie wystartowały dwuosobowe drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu braniewskiego. Olimpiada składała się z dwóch etapów: etapu testowego, w którym każdy z uczestników rozwiązywał test jednokrotnego wyboru z 50 pytaniami oraz etapu teoretyczno-praktycznego, w którym drużyny odpowiadały na pytania i wykonywały zadania przygotowane przez przedstawicieli braniewskiego szpitala, policjantów, pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej i strażaków.
— Olimpiada popularyzuje wśród młodzieży problematykę obrony cywilnej i przygotowuje młodych ludzi do racjonalnych zachowań w obliczu różnych zagrożeń — mówi wicestarosta Artur Mieczaniec. — Bardzo ważny jest również fakt, że uczestnicy tych zmagań potrafią udzielać pierwszej pomocy, co na pewno może się przydać w nagłych wypadkach.

Rywalizujące drużyny otrzymały puchary i dyplomy, które wręczył wicestarosta Artur Mieczaniec. Wszyscy uczestnicy otrzymali również nagrody indywidualne.
Zwycięska drużyna będzie teraz reprezentować powiat braniewski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 2 marca w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Wyniki olimpiady:
Zwycięzcami zmagań została drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie, w składzie Alicja Błaszk i Karolina Kuchta. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie, w składzie Anna Horak i Maciej Kierul, zaś trzecie – drużyna z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego, w składzie Jakub Lasecki i Katarzyna Szewczyk.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages