Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Rozmawiano nie tylko o mundialu

2018-03-08 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-08 10:37:16)

POWIAT BRANIEWSKI\\\ W powiecie braniewskim gościła Renata Szczęch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podsekretarz spotkała się ze starostą Leszkiem Dziągiem, wizytowała także przejścia graniczne.

Robocza wizyta podsekretarz stanu w MSWiA była głównie związana ze zbliżającymi się mistrzostwami w piłce nożnej w Rosji. Cztery mecze zostaną rozegrane w Kaliningradzie, stąd istnieje prawdopodobieństwo zwiększonego w tym czasie ruchu na polsko-rosyjskiej granicy.

Renata Szczęch odwiedziła drogowe przejście graniczne w Gronowie, a także Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach i Bezledach. Zapoznała się z organizacją oraz infrastrukturą przejść granicznych, a także z praktycznymi aspektami kontroli ruchu granicznego oraz systemami teleinformatycznymi służącymi do odprawy podróżnych. Na koniec omówiono specyfikę ochrony granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim.

Podsekretarz stanu odwiedziła także Braniewo i spotkała się ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem.

— Rozmawialiśmy nie tylko o zbliżającym się mundialu i sprawach związanych z przekraczaniem i ochroną granicy — mówi starosta Leszek Dziąg. — Poruszyłem także kwestie związane z potrzebą wznowienia małego ruchu granicznego, jak również sprawy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców. Chodzi głównie o terminale gazowe i przepompowywanie gazu. Wiąże się z tym potrzeba przeprowadzania szerszych ćwiczeń, a także konieczność lepszego wyposażenia braniewskich strażaków.

Celnicy też się szykują:
Odprawy kibiców podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji były także tematem spotkania kierownictw Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz Kaliningradzkiego Obwodowego Urzędu Celnego. Rosyjscy celnicy przedstawili szereg propozycji rozwiązań mających służyć takiej organizacji odpraw, która zapewni płynność przekraczania granicy w sytuacji spiętrzonego napływu podróżnych. Strona polska wykazała duże zrozumienie dla tych postulatów i zadeklarowała ich dokładne rozważenie. Konkretne ustalenia w tej materii będą zapadały na kolejnych spotkaniach obu stron.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages