Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Działania proekologiczne w Spółce

2018-03-15 11:07:37 (ost. akt: 2018-03-15 11:10:58)

Braniewo\\\ Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pozyskało dofinansowania na realizację trzech inwestycji związanych z ochroną środowiska oraz z podniesieniem jakości świadczonych usług. Skorzysta z nich nie tylko Spółka ale także mieszkańcy.

29 września 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa na dofinansowanie prac termomodernizacyjnych budynku kotłowni i laboratorium przy ul. Stefczyka w Braniewie. Spółka pozyskała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020, w wysokości blisko 590 tys. zł. Wkład własny przedsiębiorstwa wynosi 140 tys. zł.— Zakończona została procedura wyłonienia Wykonawcy i Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Wykonawcą robót została firma JAK-BUD Jacek Gontarz, Nadzór inwestorski będzie sprawowała firma PPHU AMEL –BUD G. Kusiak z Elbląga.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec sierpnia 2018 roku.
— Realizacja tych robót przyczyni się do zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków — mówi Jolanta Błażejewska, Prezes Spółki. — Zmniejszą się koszty ogrzewania, poprzez ograniczenie zużycia energii. Dzięki nowym okładzinom zewnętrznym na elewacji, poprawi się stan techniczny oraz wygląd estetyczny budynku. Docieplenie ścian i zmniejszenie wilgotności, zwiększy komfort użytkowania. Z uwagi na mniejsze zużycie energii cieplnej do ogrzewania , zmniejszy się emisja dwutlenku węgla oraz poprawi się komfort cieplny użytkowników obiektu.

http://m.wm.pl/2018/03/orig/3-451740.jpg

MPEC otrzymał także dofinansowanie na wdrożenie projektu pn. „Wdrożenie e-usług”. Umowa z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem i wicemarszałkiem Mironem Syczem została podpisana 30 listopada 2017 roku. Całkowita wartość projektu to blisko 1 mln. zł. Znaczna część tej kwoty, bo 85 proc., czyli ok. 870 tys. zł. to pozyskane dofinansowanie. W marcu planowane jest wyłonienie wykonawcy zadania. Zakończenie prac przewidziane jest na maj 2019 roku.

— Głównym celem projektu jest udostępnienie usług elektronicznych odbiorcom— tłumaczy Błażejewska. — Wprowadzony zostanie elektroniczny system obsługi klienta. Powstanie tzw. „e-book”, który będzie m.in. generował elektroniczne faktury, co zwiększy dostęp odbiorców do usług MPEC, z dowolnego miejsca oraz przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych. Dzięki wprowadzeniu e-usług, spółka będzie miała możliwość za pomocą telemetrii monitorowania i nastawy parametrów pracy węzłów, odczytu zdalnego ciepłomierzy oraz monitorowania wodomierzy uzupełniających zład systemu sieci.

http://m.wm.pl/2018/03/orig/2-451738.jpg

Jednak to nie jedyne inwestycje, które czekają MPEC w najbliższych miesiącach. 6 lutego Prezes Zarządu Jolanta Błażejewska w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podpisała umowę na dofinansowanie zadania „Opomiarowanie emisji kotła CO i CO2”. Na realizację tego zadania uzyskano dofinansowanie w wysokości ok. 32 tys. zł, co stanowi 45 proc. kosztów kwalifikowanych. Środki zewnętrzne pozyskano w ramach Lokalnej Grupy Rybackiej „Rybactwo i morze”.

— Kocioł WR5 zlokalizowany w ciepłowni przy ul. Stefczyka w Braniewie, zostanie doposażony w urządzenia pomiarowe w zakresie pomiaru emisji tlenku i dwutlenku węgla. Pomiar tych wielkości w procesie spalania węgla kamiennego pozwala na precyzyjne ustawienie parametrów pracy oraz zapewnienie odpowiedniej jakości procesu spalania, a tym samym zmniejszenie emisji do otoczenia takich substancji jak dwutlenek siarki, tlenki azotu, benzopiren, tlenek węgla, dwutlenek węgla, mających znaczny wpływ na jakość środowiska w tym wód Zalewu Wiślanego w rejonie działania źródła ciepła — dodaje Błażejewska.

http://m.wm.pl/2018/03/orig/1-451737.jpg

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages