Nasi nie tylko pobiegli, ale i dobiegli

2018-03-22 12:00:00(ost. akt: 2018-03-22 13:38:51)

Autor zdjęcia: archiwum

Dwóch żołnierzy z Braniewa wzięło udział w Lublińcu w ultramaratonie na dystansie 100 kilometrów. Imprezę zorganizowała jednostka komandosów oraz Wojskowy Klub Biegacza Lubliniec. Nasi ukończyli bieg z niezłym wynikiem.
Druga setka Komandosów, czyli ultramaraton na dystansie 100 kilometrów, odbyła się w nocy z 16 na 17 marca w miejscowości Kokotek koło Lublińca.

Warunkiem uczestnictwa było pełne umundurowanie oraz plecak ważący minimum 10 kilogramów. Limit czasowy na ukończenie biegu wynosił 20 godzin.
W tej edycji największą niespodzianką, a zarazem zaskoczeniem dla biegaczy, była pogoda. Temperatura w nocy wynosiła do minus 12 stopni. Śnieg sięgał do kostek, co jeszcze bardziej utrudniało ukończenie trasy.

Dwóch żołnierzy z Braniewa Mariusz Sobierski oraz Łukasz Madajewski podjęli się jednak wyzwania. Wystartowali i ukończyli bieg. Najlepszym zawodnikiem, który zaliczył trasę jako pierwszy, był Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku. Bieg ukończył z czasem 8 godzin 55 minut i 24 sekundy, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy.

Braniewianie również spisali się wyśmienicie. Mariusz Sobierski uzyskał 30. miejsce z wynikiem 12 godzin 57 metrów i 38 sekund. Był to już jego drugi udany udział w ultramaratonie. Drugi zawodnik z Braniewa Łukasz Madajewski uplasował się na bardzo dobrym miejscu w połowie stawki. Zajął 102. miejsce z wynikiem 16 godzin 33 minuty i 35 sekund. Warto dodać, że był to jego pierwszy start na tak długim dystansie.

Ogólnie w zawodach uczestniczyły 222 osoby. Do startu dopuszczono 202 osoby, a bieg ukończyło 167 osób. 35 zawodników musiało niestety wywiesić białą flagę i zrezygnować w trakcie biegu z powodu licznych kontuzji i pogody.