Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Joanna Sokół w krajowej radzie dyrektorów

2018-03-26 10:00:00 (ost. akt: 2018-03-26 14:49:11)
Joanna Sokół od 7 lat jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, w tym roku została powołana do Krajowej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Joanna Sokół od 7 lat jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, w tym roku została powołana do Krajowej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych

Autor zdjęcia: Fot. Starostwo Powiatowe w Braniewie

Joanna Sokół, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie, jest członkiem Krajowej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Ta nominacja to wyróżnienie.

Rada wspiera ministra edukacji i kuratorów oświaty w zakresie wypracowania oraz konsultowania nowych rozwiązań dotyczących systemu szkolnictwa zawodowego w Polsce. Ta nominacja to szczególne wyróżnienie i docenienie trudnej pracy dyrektor ZSZ w Braniewie.

Joanna Sokół jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Braniewie od 2011 roku. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Pod jej kierownictwem szkoła realizuje projekty unijne, dzięki którym placówka ma bogato wyposażoną bazę dydaktyczną, zaś uczniowie wyjeżdżają na staże i praktyki w kraju i za granicą.

— Jednym z priorytetów szkoły jest podnoszenie jakości kształcenia, poprzez zdobywanie przez uczniów certyfikatów i uprawnień poszukiwanych na rynku pracy — mówi Joanna Sokół. — Za cel stawiam sobie również zdawalność egzaminów zawodowych, która jest jedną z najwyższych w województwie. Ważny jest rozwój uczniów, który jest coraz bardziej widoczny, a także bezpieczeństwo młodzieży, dlatego ZSZ otrzymał niedawno certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Obecnie szkoła jest w trakcie składania kolejnego projektu na kwotę ponad 1 mln złotych.

Joannę Sokół powołała do rady dyrektorów minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Należy podkreślić, że z województwa warmińsko-mazurskiego powołano tylko dwóch dyrektorów.

— Liczę, że głos braniewianki będzie usłyszany i wpłynie korzystnie na sytuację szkolnictwa zawodowego w powiecie — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg.
SP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages