Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Strażackie ćwiczenia na terenie piekarni

2018-03-28 12:37:01 (ost. akt: 2018-03-28 12:39:28)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

Ćwiczenia taktyczno – bojowe realizowane na obiektach zewnętrznych to doskonała forma doskonalenia zawodowego strażaków. To również możliwość sprawdzenia zachowania i współpracy strażaków podczas likwidacji zagrożenia pożarowego w nieznanym obiekcie oraz oceny wypracowanego zamiaru taktycznego i podjętych decyzji.

W ostatnim okresie strażacy z JRG PSP w Braniewie oraz WSP ćwiczyli wspólnie w obiekcie administracyjnym należącym do Piekarni Warmińskiej w Braniewie. Brak informacji o ćwiczeniach pozwolił na dokonanie wiarygodnej oceny zachowania zarówno pracowników znajdujących się w obiekcie jak również przybyłych na miejsce pozorowanego pożaru strażaków. Silne zadymienie wydobywające się z części piwnicznej obiektu skutecznie wypełniło ciągi komunikacyjne uruchamiając system sygnalizacji pożaru i zmuszając pracowników do rozpoczęcia ewakuacji z budynku. Zadaniem strażaków przybyłych na miejsce pożaru było uzyskanie informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych, sprawdzenie możliwości skutecznego dostępu do miejsca pożaru oraz wykorzystanie sprzętu i potencjału ratowniczego w celu skutecznego zlikwidowania źródła pożaru. Innym ważnym elementem ćwiczenia było współdziałanie pomiędzy strażakami PSP i WSP. W ćwiczeniach uczestniczyły cztery pojazdy ratownicze straży pożarnej oraz 15 strażaków.

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie
 


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages