Sparta w grze o II ligę siatkówki

2018-04-19 10:30:00(ost. akt: 2018-04-19 10:22:34)
Siatkówka\\\ W minioną niedzielę odbył się turniej 3 ligi siatkówki kobiet w Braniewie. W rywalizacji udział wzięły trzy zespoły, ale do dalszych gier awans uzyskiwały tylko dwa zespoły. Sparta debiutowała w rozgrywkach trzecioligowych.
Nasz zespół boryka się z dużymi problemami kadrowymi. Nie dość, że trener braniewianek nie mógł skorzystać z kontuzjowanej libero Natalii Jurczykowskiej, to ze składu wypadła rozgrywająca Zuzanna Górska, która zmaga się z zapaleniem płuc. Wobec osłabień Sparta nie była w stanie zagrozić zespołowi UKS Chemik Olsztyn, ulegając 0:3, podobnie jak SMS Ostróda, która również przegrała z olsztyniankami w takim samym stosunku setów. Ostatni mecz z SMS Ostróda był meczem o 2 miejsce i awans. Braniewianki bardzo słabo zaczęły, może wynikało to z braku zgrania z nową rozgrywającą Pauliną Markowicz. Pierwsze dwa sety padły łupem przeciwniczek, dopiero w trzecim secie przy stanie 1:7, braniewianki się obudziły. Okazało się, że był to moment przełomowy. Wobec widma porażki 0:3 i braku awansu, nasze siatkarki wzięły się do roboty. Wygrały najpierw trzeciego seta, a potem czwartego i doprowadziły do tie – breaka. W piątym secie znowu się zaczęło od prowadzenia siatkarek z Ostródy 5:1. Dwie przerwy na żądanie i zmiana na zagrywce Klaudii Furtak za Aleksandrę Czechowską ,,spłaszczyły” wynik. Spartanki w końcu doprowadziły do wyniku 11:11. Od tego momentu już trwała zacięta walka punkt za punkt. Ostatecznie ostatnie dwie piłki wygrały braniewianki i to one wygrały tego seta na przewagi 17:15 i cały mecz 3:2. Te zwycięstwo dało prawo do wystartowania w turnieju półfinałowym o II ligę siatkówki kobiet, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Płocku.

Wyniki
SPS Sparta MOS Zatoka Braniewo – UKS Chemik Olsztyn 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)
SMS Ostróda – UKS Chemik Olsztyn 0:3 (15:25, 17:25, 16:25)
SPS Sparta MOS Zatoka Braniewo – SMS Ostróda 3:2 (19:25, 21:25, 25:19, 25:19, 17:15)

Skład zespołu : Julia Gursztyn – kapitan, Wiktoria Szymonowicz, Paulina Markowicz, Klaudia Furtak, Agata Plaga, Aleksandra Czechowska, Natalia Konsalik – libero, Sara Wąsiakowska oraz Izabella Domaradzka – libero.