Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Jest potrzeba wspólnych spotkań

2018-04-20 11:00:00 (ost. akt: 2018-04-19 10:24:22)

POWIAT BRANIEWSKI\\\ Ponad siedemdziesiąt osób, w tym dwudziestu gości z Rosji, uczestniczyło w polsko-rosyjskim seminarium pod tytułem „Dziedzictwo kulturowe Prus Wschodnich – Historia łączy”.

Polscy i rosyjscy prelegenci mówili o ważnych mieszkańcach tych ziem – przybliżono postać wybitnego filozofa Immanuela Kanta, Jacobsa Jakobsona – absolwenta wydziału medycznego Albertyny i późniejszego długoletniego dyrektora szpitala świętego Andrzeja w Braniewie, poruszono również tematy związane z Prusami Królewskimi w latach 50-tych XVII wieku w dzienniku Szkota Patryka Gordona i dziedzictwu naukowemu Uniwersytetu Królewieckiego.
— Cieszę się, że o wspólnej historii ziem, które niegdyś były Prusami Wschodnimi, mówili ich współcześni mieszkańcy – Polacy i Rosjanie — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Wspólnie z rosyjskimi partnerami stwierdziliśmy również, że istnieje potrzeba organizowania kolejnych wspólnych inicjatyw związanych z dziedzictwem kulturowym. To pozwoli na dalsze zacieśnienie współpracy przygranicznej naszych narodów.


Organizatorzy: Agencja ds. Współpracy Międzynarodowej i Międzyregionalnej w Kaliningradzie oraz Towarzystwo Miłośników Braniewa.
Seminarium odbywało się pod Patronatem starosty braniewskiego Leszka Dziąga i otrzymało wsparcie organizacyjne ze strony Powiatu Braniewskiego.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages