Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Konstytucję powinno pisać się na przyszłość

2018-05-10 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-10 09:55:24)

POWIAT BRANIEWSKI\\\ Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Tego dnia wszyscy wspominają ten najważniejszy akt prawny.

Tradycyjnie obchody świąt majowych rozpoczęły się 2 maja uroczystym podniesieniem na maszt flagi państwowej. 3 maja – po mszy św. za Ojczyznę i złożeniu kwiatów na Rondzie gen. Andersa i Skwerze Sybiraków – braniewianie, zaproszeni goście i samorządowcy udali się do Braniewskiego Centrum Kultury na patriotyczną akademię.
Podczas tego spotkania starosta braniewski Leszek Dziąg odniósł się do Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Przypominając, że obowiązuje ona do dzisiaj, jedynie z niewielkimi poprawkami.
— Jest to argument, że konstytucję pisze się propaństwowo, na przyszłość — mówi starosta Leszek Dziąg. — W konstytucji opisuje się funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. Prawa, wolności, ale także obowiązki. Konstytucja nie powinna być uchwalana i zmieniana pod potrzeby bieżącej władzy, bo tak wygodniej, bo czasami można pójść na skróty. Konstytucja powinna być szanowana, powinna definiować państwo i nie powinna być chwilowa.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages