Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Zostań policjantem – wstąp w szeregi Policji!

2018-05-11 10:31:27 (ost. akt: 2018-05-11 10:36:46)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Branieiwie

Jak wygląda dzień z życia policjanta? Co jest najistotniejsze z punktu widzenia technika kryminalistyki? Z czym zmagają się policjanci patrolówki? - na te i na wiele innych pytań odpowiedzą funkcjonariusze z Braniewa w cyklu artykułów ,,Zostań jednym z nas!''. Zaczynamy od drogówki.

Służba w Policji bez wątpienia jest wymagająca. Funkcjonariusze służą przecież społeczeństwu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. Trud codziennej służby jest jednak rekompensowany poprzez satysfakcję i świadomość, że zrobiło się coś dobrego dla drugiego człowieka. Praca w Policji to również możliwość samodoskonalenia, łączenia pracy ze swoimi prywatnymi zainteresowaniami, a także stabilność zatrudnienia.

Jak wygląda policyjna służba? Czym się charakteryzują poszczególne piony i komórki? Czego można się nauczyć zakładając policyjny mundur? Dzięki policjantom z Braniewa co tydzień będziemy prezentować sylwetkę jednego z funkcjonariuszy, tak by przybliżyć specyfikę pracy w policji na różnych stanowiskach, a tym samym zachęcić do wstąpienia w jej szeregi. Cykl artykułów rozpoczynamy od funkcjonariuszy z braniewskiego ogniwa ruchu drogowego.

Codzienna służba na drodze
Obecnie bezpieczeństwa na trasach powiatu braniewskiego strzeże 12 policjantów – w tym 9 mężczyzn oraz 3 kobiety. Służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie pełnią w systemie zmianowym 8-godzinnym. Każdego dnia dwuosobowe patrole wyjeżdżają w rejon tuż po odprawie. Przez kolejne godziny funkcjonariusze, których nieodłącznym elementem umundurowania jest biała czapka, obecni są wszędzie tam, gdzie może dojść do łamania przepisów drogowych. To na ich widok kierowcy ściągają nogę z gazu, a piesi dwa razy się zastanowią, zanim zbyt pochopnie wejdą na jezdnię i czekają aż zapali się zielone światło.

Zapewnienie porządku, bezpieczeństwa oraz płynności ruchu to nie jedyne zadania funkcjonariuszy. Policjanci udzielają również niezbędnej pomocy podróżującym, ale także włączają się aktywnie w propagowanie bezpiecznego korzystania z dróg, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Do jednych z podstawowych obowiązków policjantów z ogniwa ruchu drogowego należy wykonywanie czynności na miejscach zdarzeń. Widok policjanta w białej czapce, który zabezpiecza miejsca wypadku, czy kolizji drogowej nie dziwi przecież nikogo.

Jak zostać policjantem drogówki?
Przede wszystkim należy najpierw wstąpić w policyjne szeregi. Po odbytym kursie podstawowym i powrocie do macierzystej jednostki czas na wybór swojej zawodowej drogi. Chętni do pełnienia służby na drodze muszą nabyć specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny. W tym celu, w ośrodkach szkolenia policji uczą się m.in. kierowania ruchem, zabezpieczania miejsca zdarzenia, przeprowadzania kontroli pojazdów, a także doskonalą umiejętności z zakresu jazdy samochodem w trudnych warunkach.

Co dalej?
Wyszkolonemu w ten sposób policjantowi pozostaje już tylko jedno – ruszyć na drogę, by zapewnić bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu. Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy na do Olsztyna, gdzie mogą dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów i spróbować swoich sił na torze sprawnościowym.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sevik #2499534 | 37.47.*.* 11 maj 2018 13:22

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ahahah a to mi żartownisie. Mój syn wczoraj mi wspomniał, że chciałby do Policji. Pokazałem mu artykuł w TVN24 o tym jak 24h na dobę od kilku tygodni policjanci pilnują pomnika smoleńskiego stojąc od niego 20m. w deszczu, słońcu itp. A to wszystko za około 2000 zł. Potem pokazałem mu przygotowania do akcji protestacyjnej służb mundurowych, zapoznałem z postulatami strony związkowej i z wynikami ankiety wypełnianej m. in przez policjantów. No i odechciało mu się. Słucha się jeszcze gówniarz jeden.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages