Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nowa nawierzchnia na moście. Otwarcie w czerwcu

2018-05-30 13:00:00 (ost. akt: 2018-05-30 14:21:40)

Braniewo\\\ Dobiegają końca prace przy budowie mostu na rzece Pasłęce. Oficjalne otwarcie nastąpi 15 czerwca podczas Biegu Czterech Mostów. Dodatkowo na mieszkańców czeka wiele atrakcji.

Przypomnijmy, że zakończenie inwestycji – zgodnie z umową – zaplanowane było na wrzesień 2018 r. Silne opady deszczu jesienią ubiegłego roku nie pozwalały na przyspieszenie prac budowlanych. Mimo to w połowie maja przeprowadzono ostatnie prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej. Otwarcie mostu zaplanowano na 15 czerwca. Jak będzie wyglądało? Ma ono nastąpić podczas Braniewskiego Biegu Czterech Mostów. Start o godz. 19.00. Wstęgę przetnie biegacz, który pierwszy przebiegnie linię mety. Na każdego uczestnika czeka pamiątkowy medal. Dodatkowo przygotowano wiele niespodzianek.
— Dla poprawy komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców Braniewa, szczególnie pieszych, założone zostało dodatkowo oświetlenie pod mostem, w ciągu ulicy Nadbrzeżnej — mówi Monika Trzcińska, burmistrz Braniewa. — W tej chwili pozostały już do wykonania tylko prace porządkowe oraz oznakowanie poziome i pionowe. Odnowiona zostanie także ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż rzeki.

Kilka dni temu wykonawca poinformował miejskich urzędników, że w najbliższym czasie złoży dokumentację niezbędną do przeprowadzenia odbioru inwestycji, a tym samym dopuszczającą do użytkowania mostu.

— W związku z budową drugiego mostu, dociera do nas wiele pytań od mieszkańców. Niektórzy sygnalizowali, że zejście na ulicę Nadbrzeżną jest zbyt strome. Chcę poinformować, że nie jest to zejście dla osób niepełnosprawnych. Wykonane jest ono zgodnie z projektem i wszystkimi pozwoleniami — tłumaczy Trzcińska. — Odpowiadając na kolejne pytanie, pragnę wytłumaczyć, iż przepisy nie pozwalają na stworzenie wjazdu na wał z drogi prowadzącej do oczyszczalni ścieków.

Czy w związku z otwarciem nowego mostu zmieni się organizacja ruchu?
— Trwają konsultacje z Policją — dodaje burmistrz. — Od ich opinii będzie zależała zmiana organizacja ruchu czy wprowadzenie progów zwalniających. W najbliższym czasie poznamy ich decyzję.

Podstawowe dane mostu:
Most przebiega nad rzeką Pasłęką, łączy ze sobą ulice PCK i Przemysłową.
Mogą po nim poruszać się samochody, rowerzyści, a także piesi.
Nośność — do 40 ton.
Rozpiętość — 55 m.
Szerokość całkowita — 13,42 m.
Szerokość jezdni — 6,6 m.
Prześwit miedzy lustrem wody a dołem mostu — 4,6 m.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages