Sobota, 17 sierpnia 2019. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Najlepsza integracja – przez zabawę

2018-06-08 10:00:00 (ost. akt: 2018-06-06 13:44:23)

POWIAT BRANIEWSKI\\\ Kilkaset osób – mieszkańców Braniewa i powiatu braniewskiego – bawiło się na tegorocznym Powiatowym Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Piknik – jak co roku – adresowany był przede wszystkim dla rodzin zastępczych, ich podopiecznych oraz osób niepełnosprawnych. Dlatego na imprezę przybyły rodziny zastępcze z długoletnim stażem sprawowania rodzinnej pieczy zastępczej wraz ze swoimi podopiecznymi, a także przedstawiciele placówek udzielających wsparcia dzieciom w pieczy instytucjonalnej oraz osobom niepełnosprawnym.
— Piknik to okazja do integracji mieszkańców powiatu braniewskiego i do dobrego spędzenia wolnego czasu — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg, który uroczyście, wraz z burmistrz Braniewa Moniką Trzcińską, otworzył piknik. — To także możliwość pokazania, że możemy wszyscy razem dobrze się bawić, a niepełnosprawność wcale nie musi być w tym przeszkodą.
Imprezę zainaugurowano wręczeniem nagród za udział w konkursie plastycznym pt. „Rodzina, Dom, Ojczyzna” (to także hasło tegorocznych Dni Rodziny). Wszystkie prace zostały nagrodzone, nagrody wręczali starosta braniewski Leszek Dziąg, burmistrz Braniewa Monika Trzcińska oraz członek Zarządu Powiatu Braniewskiego Władysław Hruszka.
Tradycyjnie goście pikniku spędzili czas bardzo aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach: licznych konkursach, grach, zabawach, korzystając także z obecności żołnierzy, strażaków, policjantów i motocyklistów i jeżdżąc na koniach i kucykach. Najmłodsze dzieci ustawiały się w kolejce do malowania twarzy oraz po watę cukrową. Po wyczerpującej zabawie można było zregenerować siły, częstując się gorącym bigosem, ciastami i bułkami wypiekanymi przez współorganizatorów.


Organizatorzy imprezy: Powiat Braniewski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.
Współorganizatorzy: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Katolicki Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży, Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Braniewie, Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy we Fromborku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Żelaznej Górze, Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego – Centrum Edukacji w Braniewie, Warsztaty Terapii Zajęciowej we Fromborku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna volkswagena
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages