środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Ćwiczenia "Składowisko 2018"

2018-06-14 11:16:19 (ost. akt: 2018-06-14 11:19:51)

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP w Braniewie

8 czerwca na terenie stacji przeładunkowej odpadów przemysłowych i komunalnych w Braniewie zorganizowano kolejne ćwiczenia taktyczno-bojowe zasobów ratowniczych z terenu powiatu braniewskiego.

Biorąc pod uwagę zdarzenia dotyczące pożarów na wysypiskach na obszarze kraju podjęta została decyzją o sprawdzeniu gotowości bojowej oraz sprawności sprzętu Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz jednostek OSP.

Łącznie na miejsce pozorowanego pożaru powierzchni wysypiska skierowano 9 jednostek OSP oraz 4 jednostki PSP.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar na powierzchni 100m x 50 m. Zadaniem obecnych na miejscu strażaków było zbudowanie zaopatrzenia wodnego z wykorzystaniem agregatu pompowego, dostarczanie wody na duże odległości z wykorzystaniem różnych technik przesyłania wody oraz dodatkowo z uwagi na charakter zdarzenia podawanie środka środka gaśniczego w natarciu z wykorzystaniem działek wodno - pianowych przewoźnych i przenośnych.

Zasoby ratownicze zostały podzielone na trzy odcinki bojowe a znajdujące się zbiorniki ppoż. stanowiły doskonałe źródło zaopatrzenia wodnego.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy - ochotnicy z jednostek OSP: Braniewo, Frombork, Pieniężno, Płoskinia, Długobór, Gronowo, Lipowina, Żelazna Góra.

 mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek - oficer prasowy KP PSP w Braniewie
 Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages