Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Przez Braniewo przebiegnie sztafeta Biegu Pokoju

2018-06-26 15:00:00 (ost. akt: 2018-06-26 16:13:50)

30 czerwca przez Braniewo przebiegnie sztafeta Biegu Pokoju (Peace Run). Biegacze z naszego powiatu mogą do niej dołączyć.

Bieg ten odbywa się co 2 lata od 1985, w tym regularnie na terenie Polski, pod nazwą Peace Run /Bieg Pokoju/. Od 2005 roku bieg nosi nazwę Word Hormony Run i odbywa się co roku. Od 2013 powrócono do nazwy Peace Run.
Bieg Pokoju każdego roku gości w ponad 49 krajach na 5 kontynentach, jest największym niekomercyjnym przedsięwzięciem sportowym na świecie, zachęcając setki tysięcy ludzi do uczestnictwa.

— Na krótkiej ceremonii ok. 20-30 minut chętnie podzielimy się przesłaniem i oczekujemy, że na symbolicznym odcinku przez miasto lub na wyznaczonym obiekcie sportowym pobiegną z nami sportowcy z lokalnych klubów, młodzież szkolna i wszyscy ludzie dobrej woli — zachęcają do udziału organizatorzy biegu. — Mamy głęboką nadzieję, że do biegu przyłączy się jak najwięcej młodzieży i mieszkańców Braniewa, a dystans który przebiegną nie jest tak ważny jak intencja każdego uczestnika.

Bieg Pokoju przebiegnie przez Frombork i Braniewo 30 czerwca. Osoby, które chciałyby przebiec z zawodnikami fragment trasy, mogą do nich dołączyć pod pomnikiem Mikołaja Kopernika we Fromborku o godz. 11.50. Stąd wszyscy wspólnie pobiegną w kierunku Braniewa.

Głównym założeniem biegu jest rozwój harmonii świata poprzez przekraczanie granic kulturowych i religijnych, granic podziału narodów i granic geopolitycznych pomiędzy narodami.

Bieg Harmonii Świata przebiegł przez Braniewo w 2012 roku.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #2526219 | 93.105.*.* 26 cze 2018 21:55

    us army tez pobiegnie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages