Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Kolejny policjant z patentem żeglarskim

2018-06-26 14:45:03 (ost. akt: 2018-06-26 14:48:05)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Braniewie

Zapewniają bezpieczeństwo osobom kąpiącym się, pływającym oraz wypoczywającym nad wodą, dbają o przestrzeganie obowiązujących przepisów, kontrolują statki – policyjni wodniacy, bo o nich mowa, właśnie powiększyli swoje grono. Do wykwalifikowanej grupy dołączył funkcjonariusz z braniewskiej komendy – sierż. sztab. Damian Sorkowicz.

Kontrolowanie jednostek pływających, kąpielisk, realizowanie interwencji na wodzie i terenach przywodnych, prowadzenie akcji ratowniczych – to tylko niektóre z umiejętności, które podczas specjalistycznego kursu doskonalą policyjni wodniacy. To właśnie oni czuwają nad tym, aby wypoczynek nad wodą był przede wszystkim bezpieczny. W garnizonie warmińsko-mazurskim do tego grona należy 52 funkcjonariuszy, w tym 4 policjantów z braniewskiej komendy.

Wodniacy na szkoleniu
Aby zapewnić jak najwyższy poziom pełnionej służby na wodzie wytypowani funkcjonariusze kierowani są najpierw na szkolenie specjalistyczne w Legionowie. Tam przez pięć tygodni m.in. zgłębiają swoją wiedzę z zakresu przestępstw i wykroczeń, poznają podstawy locji, i nawigacji. W tym czasie policjanci doskonalą również własne umiejętności pływackie, a także szlifują udzielanie pierwszej pomocy. Kolejne dwa tygodnie to czas na naukę manewrów łodzią służbową, skuterem oraz pontonami, tym razem szkolenie odbywa się w Bazie Szkoleniowej w Kalu.

Z patentem żeglarskim do służby
Szkolenie kończy się egzaminem, po którym policjanci otrzymują patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej. Przeszkolony w ten sposób funkcjonariusz wraca do jednostki, gdzie w sezonie letnim strzeże bezpieczeństwa na wodach. W tym roku do grona wykwalifikowanych policjantów dołączył sierż. sztab. Damian Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

I Ty możesz zostać policyjnym wodniakiem ! Jeśli chciałbyś pełnić tak ciekawą służbę nie czekaj ! Wstąp w nasze szeregi ! — zachęcają Policjanci.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages