środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Trzeba odnaleźć potencjał rozwoju

2018-07-11 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-11 12:06:40)

POWIAT BRANIEWSKI \\\ Jaki potencjał rozwoju gospodarczego ma powiat braniewski? Na to pytanie odpowiadano podczas spotkania zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Braniewie i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

W naukowym spotkaniu uczestniczyli powiatowi samorządowcy, przedstawiciele KOWR, a także zaproszeni goście.
Jak zauważyli uczestnicy spotkania powiat braniewski charakteryzuje słaby rozwój gospodarczy oraz wysoki poziom bezrobocia. Nie oznacza to jednak, że powiat nie ma potencjału gospodarczego i że jest pozbawiony możliwości rozwoju. Aby je poznać pracownicy Katedry Ekonomiki Przedsiębiorstw i Katedry Ekonomii Środowiska, Nieruchomości i Agrobiznesu Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przeprowadzą badania i poddadzą je analizie. W planach jest również spotkanie z rolnikami i przedsiębiorcami.
— Głównym celem tych działań jest opracowanie programu wsparcia finansowego dla terenów popegeerowskich — mówi starosta braniewski Leszek Dziąg. — Musimy poszukiwać nowych rozwiązań, działań, które pozwolą zaktywizować tę grupę społeczną. Wśród kilku pomysłów jest między innymi rozwój rolnictwa ekologicznego, jak i szeroko rozumiana działalność pozarolnicza. Może to być na przykład działalność związana z odnawialnymi źródłami energii.
Naukowcy chcą na razie zebrać możliwie dużo danych i informacji, aby dokładnie zorientować się, jakie są potrzeby i jakie są oczekiwania miejscowej ludności. W pracach tych będą wspomagani przez pracowników Starostwa Powiatowego w Braniewie, którzy nie tylko dostarczą niezbędnych informacji statystycznych, ale również pomogą w zorganizowaniu spotkań z zainteresowanymi grupami społecznymi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages