środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Uchwycili piękno ziemi braniewskiej

2018-07-11 15:00:00 (ost. akt: 2018-07-11 12:09:48)

POWIAT \\\ Od 9 lipca w galerii Miejskiej Biblioteki w Pieniężnie można oglądać prace artystów, które powstały w trakcie XXIII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych „Talent i Pasja”.

Historia warsztatów sięga 1995 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowany został plener malarsko-rzeźbiarski „Pejzaż znad Wałszy”. Obecne warsztaty są jego kontynuacją i odbywają się co roku na przełomie czerwca i lipca.
W artystycznym spotkaniu uczestniczyli artyści – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy – z Polski (m.in. z Nakła, Sierpca, Krzeszowic, Mielca, Elbląga) i z zagranicy oraz artyści lokalni. W sumie w plenerze uczestniczyło osiemnaście osób w tym trzy osoby z obwodu kaliningradzkiego.
Uroczyste zakończenie i wernisaż prac plenerowych odbyło się w pieniężnieńskiej galerii „Na dworcu”. Uczestniczyli w nim artyści, miłośnicy sztuki oraz zaproszeni goście. Wśród nich także samorządowcy powiatu braniewskiego.
— Artyści uchwycili na obrazach piękno braniewskich miejscowości, piękno naszych okolic — mówi Mirosław Kudliński, etatowy członek Zarządu Powiatu Braniewskiego, który uczestniczył w zakończeniu warsztatów. — Dzięki warsztatom na płótnie przekazane zostały także walory przyrodnicze warmińskiej krainy. To doskonała promocja naszego regionu, a jednocześnie popularyzowanie sztuki oraz integracja środowisk artystycznych i twórczych, dlatego powiat tak chętnie wspiera tego typu wydarzenia.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages