środa, 17 lipca 2019. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Kolejna zbiórka krwi

2018-07-12 11:40:09 (ost. akt: 2018-07-12 11:41:50)

17 lipca (wtorek) odbędzie się wakacyjna zbiórka krwi organizowana przez braniewski klub HDK PCK "KROPELKA".

Rejestracja dawców od 8-11 w Braniewskim Centrum Kultury.

W miesiące wakacyjne co roku występują duże braki krwi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są: większa liczba wypadków przy jednoczesnym zmniejszeniu się dawców. Duża liczba wypadków w miesiącach letnich spowodowana jest zwiększonym natężeniem ruchu związanym z okresem wakacyjnym.
Młodzi krwiodawcy, Ci uczący się nie mają natomiast możliwości oddania krwi na akcjach organizowanych w ich szkołach czy na uczelniach z powodu wakacji. W ten sposób pojawiają się duże braki krwi w poszczególnych centrach krwiodawstwa. Na stronach internetowych Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całym kraju są ogłoszenia o grupach krwi, których to zapasów jest najmniej. Młodzi krwiodawcy, Ci uczący się nie mają natomiast możliwości oddania krwi na akcjach organizowanych w ich szkołach czy na uczelniach z powodu wakacji. Dlatego zwracamy się do Was z apelem o oddawanie krwi również podczas wakacji czy urlopów. Przypominam, że krew można oddawać zarówno w siedzibach regionalnych centrów krwiodawstwa jak i w ich oddziałach terenowych czy stałych punktach poboru krwi. Centra organizują również akcje wyjazdowe.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages